Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
72165

Акціонер "Мотор Січі" Skyrizon: Мінторг США чинить необґрунтований тиск на китайські компанії

Акціонер "Мотор Січі" Skyrizon: Мінторг США чинить необґрунтований тиск на китайські компанії

КИЇВ. 16 січня. УНН. Акціонер ПАТ "Мотор Січ", компанія Skyrizon Aviation Industry Investment (КНР), вважає дії Міністерства торгівлі США щодо неї неприпустимим тиском на китайський бізнес і буде використовувати всі правові інструменти для захисту своїх інтересів. Про це сказано в офіційній заяві компанії, опублікованій у Huanqiu - китайському ЗМІ, заснованому People's Daily і Інформаційним управлінням Державної ради з інвестицій, пише УНН.

Нагадаємо, що вчора Міністерство торгівлі США повідомило про розширення переліку компаній, визначених як "кінцеві військові користувачі" (Military End-User - MEU), для співпраці з якими потрібен спеціальний дозвіл. Серед інших, до списку, спочатку сформованого в кінці 2020 року з сотні компаній, увійшла і Skyrizon. Міністерство торгівлі США визначає метою цього списку MEU "інформування експортерів і реекспортерів, що для експорту, реекспорту або передачі певних товарів перерахованим організаціям потрібна ліцензія". Він є частиною Правил експортного контролю над оборотом військових технологій і технологій подвійного призначення, які можуть бути використані в оборонній сфері. Відповідно, йдеться не про санкції, як прозвучало в низці ЗМІ, а про спеціальний режим співпраці Skyrizon з американськими компаніями.

У Skyrizon повідомили, що нині зайняті аналізом впливу рішень Мінторгу США на свою операційну діяльність. "Компанія Skyrizon ініціювала запуск механізмів оцінки ризиків і реагування, а також пильно відстежує розвиток подій по цьому питанню, ретельно вивчаються можливі наслідки включення в список MEU", - сказано в офіційній заяві компанії.

Дії Мінторгу США названі в офіційній заяві Skyrizon неправомірними, а звинувачення на адресу компанії необґрунтованими. "Ми завжди строго дотримуємося закону і діємо виключно у межах закону, твердо дотримуємося принципів ринкової економіки та чесної конкуренції, наполягаємо на використанні правових засобів протидії для захисту своїх законних прав та інтересів; водночас рішуче виступаємо проти будь-якого узагальнення концепцій національної безпеки, змішання правдивої і неправдивої інформації, а також політизації та ідеологізації стандартних торгово-економічних дій, зловживання державною владою і неправомірних дій, що стосуються необґрунтованого тиску на китайські компанії", - сказано в документі.

Як відомо, Skyrizon Aviation Industry Investment - одна з китайських компаній, які спільно контролюють понад 50% акцій українського ПАТ "Мотор Січ".

Джерело: УНН