Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
60735

ПФУ: на пенсії січня пішло вже майже 27 млрд грн, все йде за графіком

ПФУ: на пенсії січня пішло вже майже 27 млрд грн, все йде за графіком

КИЇВ. 16 січня. УНН. На виплату пенсій в Україні у січні спрямували вже майже 27 млрд грн, лише 16 січня спрямовано 2,4 млрд грн. Про це повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду України, передає УНН.

"На пенсійні виплати сьогодні спрямовано 2,4 млрд грн. Забезпечено фінансування пенсій січня на загальну суму 26,9 млрд грн", - повідомили у ПФУ.

У відомстві наголосили, що фінансування пенсій січня продовжено Пенсійним фондом України "згідно із затвердженим графіком".

"Виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку", - додали у ПФУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінсоцполітики каже, що вже перерахувало гроші на субсидії за січень

Нагадаємо, дефіцит Пенсійного фонду у 2020 році перевищив 13 млрд грн.

Позики на покриття касових розривів (тимчасового браку коштів на фінансування витрат) ПФУ надають з Єдиного казначейського рахунку. І, за даними Держказначейства, на 1 січня 2021 року борг Пенсійного фонду перед ним сягав 62,08 млрд грн, з яких майже 14,03 млрд грн - за позиками 2020 року, тоді як на початок минулого року загальний борг становив 49,2 млрд грн.

У бюджетному комітеті ВР зазначали, що фінансовий стан Пенсійного фонду у 2020 році значно погіршився та продовжує збільшуватися його залежність від ресурсів державного бюджету та позик за рахунок ЄКР.

Водночас, уряд запропонував у фінальній версії Бюджету-2021 зменшити видатки на трансферт Пенсійного фонду на 8,5 млрд грн. У бюджетному комітеті на це зауважували, що "пропозиція уряду вбачається недостатньо аргументованою,.. а в 2021 році ймовірно виникне необхідність збільшувати видатки державного бюджету для Пенсійного фонду".

При цьому пенсії в Україні в 2021 році в уряді планують підвищувати - в декілька етапів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram