Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
127500

Офіційно: Кабмін опублікував постанову з граничною ціною на газ для населення

Офіційно: Кабмін опублікував постанову з граничною ціною на газ для населення

КИЇВ. 19 січня. УНН. Уряд України опублікував постанову про встановлення граничної ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за кубометр. Відповідну постанову №25 від 18 січня 2021 року опублікували на Урядовому порталі, передає УНН.

Обмеження ціни на газ для населення було запроваджене шляхом розширення карантинної постанови №1236 від 9 грудня 2020 року.

"Установити з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 р. граничну ціну на природний газ за договорами поставки між побутовими споживачами і постачальниками, зокрема, постачальником "останньої надії", на рівні 6 гривень 99 копійок за 1 куб. метр (з урахуванням ПДВ, плати за транспортування магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи)", – йдеться в тексті постанови.

Кабмін вніс природний газ до переліку соціально значущих товарів, затверджених постановою №341 від 22 квітня 2020 року.

Зокрема, уряд розширив постанову №809 від 30 вересня 2015 року, яка затверджувала порядок відбору постачальника "останньої надії", що зобов'язує його не перевищувати встановленої в лютому-березні 2021 року постановою №1236 граничної ціни продажу газу.

Цьому передувало засідання уряду 18 січня, на якому було ухвалено відповідне рішення.

Додамо, з 1 січня ціна на газ для населення підвищилася, що, звичайно, обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

Нагадаємо, що ще у грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів на майже 50%, але “щось пішло не так”.

На тлі протестів влада взялася “терміново” вирішувати “тарифну” проблему. Спочатку, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко (колишній керівник “Нафтогазу”, при якому вартість газу для населення зросла з 1,4 грн до 6,9 грн за куб. м) представив “попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача”.

Уже 13 січня, на засіданні Кабінету міністрів, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що через пандемію та карантинні обмеження ціна на газ для населення “зменшиться на 30%” і становитиме 6,99 грн за метр кубічний.

Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.

Джерело: УНН