Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
33375

Пандемія: Сербія першою в Європі масово почала щеплення китайською вакциною проти COVID

Пандемія: Сербія першою в Європі масово почала щеплення китайською вакциною проти COVID

КИЇВ. 19 січня. УНН. Сербія стала першою європейською країною, яка застосувала китайську вакцину проти COVID-19 для масового вакцинування. Про це пише Reuters, передає УНН.

"Сотні військовослужбовців Сербії вишикувалися у вівторок в камуфляжній формі у виставковому залі в Белграді, де медсестри ввели їм вакцину проти COVID-19 китайського виробництва. Минулого тижня Сербія отримала один мільйон доз китайської вакцини Sinopharm проти COVID-19, ставши першою європейською країною, яка розпочала програму масової вакцинації такою вакциною", - пише видання.

Сербія проводить передусім вакцинацію працівників життєво важливих сфер, таких як поліцейські, вчителі та солдати, після того як минулого місяця почала її для "літніх людей в будинках престарілих та медичних працівників за допомогою своїх запасів вакцин, розроблених Pfizer і BioNTech, і російської вакцини Sputnik V", вказує видання.

Агентство відзначає, що Белград підтримує тісні зв'язки з Пекіном, а китайські компанії вклали в Сербію мільярди євро, в основному в інфраструктурні та енергетичні проекти.

Міністр оборони країни Небойша Стефанович сказав, що понад 700 військовослужбовців, включаючи його самого, були вакциновані китайською вакциною.

"Мені зробили щеплення китайською вакциною, якій ми повністю довіряємо... Я сказав, що отримаю ту ж вакцину, що і наші війська", - сказав Стефанович журналістам.

З моменту початку масової вакцинації в кінці грудня вакциновані понад 20 000 сербів, пише видання.

У минулі вихідні президент країни Александр Вучич заявив, що Сербія розраховує отримати ще 250 000 доз вакцини Sputnik V і 20 000 доз вакцини Pfizer найближчими днями.

У регіоні Західних Балкан вакцинація почалася лише в Сербії та Албанії, а Боснія, Косово, Чорногорія і Північна Македонія ще не отримали жодних вакцин, зауважує агентство.

Китай схвалив вакцину, розроблену підрозділом BIBP компанії Sinopharm, наприкінці грудня, свою першу вакцину проти COVID-19 для широкого використання. Докладних даних про ефективність не опубліковано, але BIBP, на основі проміжних даних, заявила, що ефективність вакцини становить 79,34%.

У Сербії з населенням близько 7 мільйонів осіб 3771 людей померли від COVID-19 і 347 111 людей захворіли ним.

Серед країн Європи про те, що досягла угоди з китайською компанією Sinopharm про закупівлю її вакцини проти коронавірусу, заявляла й Угорщина.

Водночас, Україна, де також ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини іншого китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.

Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей напередодні, 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії - з 13-14 січня.

Джерело: УНН