Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
104505

Зеленський запідозрив місцеву владу у спекуляціях і вимагає "тарифний аудит" по Україні

Зеленський запідозрив місцеву владу у спекуляціях і вимагає "тарифний аудит" по Україні

Володимир Зеленський

КИЇВ. 19 січня. УНН. Тарифна криза, якій намагається дати раду влада країни, отримала новий виток розвитку. Так, в Офісі Президента України зазначили, що є питання до місцевої влади через "спекулятивні заяви щодо формування тарифів", а також додали, що Глава держави зажадав аудит тарифів по Києву та Україні, передає УНН

"Враховуючи появу в публічному просторі різних спекулятивних заяв щодо формування тарифів на рівні міст і сіл країни, а також безпідставні спроби окремих представників місцевої влади обґрунтувати перед суспільством додаткове зростання тарифів понад рівень, який уже викликає значні питання з точки зору справедливості, Глава держави доручає заступнику керівника Офісу Президента України Кирилу Тимошенку, відповідальному за регіональну політику, провести повний аудит наявних тарифів у місті Києві та в усіх областях України, зіставити ціноутворення за різні проміжки часу, а також отримати вичерпні роз’яснення від відповідних керівників на місцях щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики в цілому", - йдеться у повідомленні.

В Офісі наголосили, що передусім це стосується саме тарифів на опалення, побутовий газ та користування пасажирським транспортом.

Окрему увагу слід приділити таким специфічним непрозорим «тарифним проектам» окремих очільників міст, як стягнення коштів за евакуацію авто, за користування загальнодоступними частинами громадського простору тощо, зазначено у повідомленні.

У Зеленського також нагадали, що "якість управлінської роботи на місцях не може вимірюватися листуванням та згадками у ЗМІ, а має конкретне обґрунтування в платіжках". 

Як повідомляв УНН, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг знизила граничний тариф на розподіл газу до 1,79 грн за кубометр, що має сприяти зниженню ціни на газ для населення.

Додамо, що за підсумками засідання НКРЕКП рішення щодо зниження тарифів на транспортування газу було ухвалено для 14 компаній. Зокрема: ПрАТ “Гадячгаз”, АТ “Закарпатгаз”, АТ “Івано-Франківськгаз”, ПрАТ “Коростишівгаз”, АТ “Лубнигаз”, ПраТ “Мелітопольгаз”, АТ “Миколаївгаз”, АТ “Полтавагаз”, ПрАТ “Тернопільгаз”, АТ “Тисменицягаз”, ПрАТ "Уманьгаз“, АТ ”Харківгаз“, ВАТ ”Чернівцігаз“, ТОВ ”Газовик“.

Для розрахунку щомісячної плати за розподіл газу за основу береться обсяг споживання газу протягом року. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на розподіл. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно протягом року.

За даними аналітиків галузі, із 1 січня в Україні послуга розподілу газу подорожчала у 17-ти компаній - він зріс від 6 до 110%. І лише для двох облгазів тариф знизили.

Нагадаємо, що тариф на розподіл газу є лише однією складовою ціни на газ для населення. Так, окрім ціни на доставку газу уряд вирішує проблему з тарифами на сам газ для населення. 

“Тарифну” проблему влада взялася “терміново” вирішувати на тлі протестів.

Нагадаємо, з 1 січня ціна на газ для населення підвищилася, що обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

Так, 18 січня Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до такого рівня. Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.

 При цьому ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram