Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
304065

Легалізація зброї в Україні: Комітет ВР погодив законопроект

Легалізація зброї в Україні: Комітет ВР погодив законопроект

КИЇВ. 20 січня. УНН. Під час сьогоднішнього засідання, Комітет з питань правоохоронної діяльності ВР погодив проект Закону №4335 “Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї”. Про це повідомляє пресслужба ВР, інформує УНН.

“Законопроектом встановлюються наступні категорії цивільної вогнепальної зброї:

А - автоматична вогнепальна зброя;

В - гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);

С - короткоствольна вогнепальна зброя;

D - довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;

Е - довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя”, - йдеться в повідомленні.

Відзначається, даний законопроект, підготовлений робочою групою комітету, підтримало 10 з 18 народних обранців.

Доповідач, народний депутат України від фракції “Слуга народу” Олександр Дануца, заявив, що розроблення даного проекту Закону обумовлено необхідністю законодавчого регулювання відносин, що виникають під час обігу в Україні цивільної вогнепальної зброї, бойових припасів до неї, а також конструктивно схожих зі зброєю та бойовими припасами виробів та для визначення правового режиму власності на цивільну зброю, встановлення основних прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб щодо виробництва, набуття, володіння, відчуження, носіння, транспортування, ремонту, застосування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів.

Повідомляється, що за аналогією з Посвідченням водія, буде запроваджено Посвідчення власника зброї у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник Посвідчення. Крім цього на кожну одиницю зброї впроваджується технічний паспорт у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Згідно з документом, право на отримання Посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни України які:

- не мають медичних протипоказань;
- не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);
- не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 17219, 17220, 173, 1732, 1733, 174, 1831, 1843, 185, 186, 1868, 187, 190-1956, 203, 2031, 2041, 2042-2044 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Запроваджується обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Запроваджується Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановлюються засади його ведення.

Запроваджуються курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

Визначаються заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.

Регулюються питання набуття у власність юридичними особами цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї, спадкування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів, зберігання цивільної зброї та бойових припасів, застосування цивільної вогнепальної зброї для захисту тощо.

Встановлюються загальні засади ведення спеціального обігу вогнепальної зброї та бойових припасів і діяльності стрілецьких тирів і стрільбищ.

Відзначимо, шо це питання є достатньо обговорюваним у суспільстві, а ринок обігу нелегальної зброї є достатньо масштабним.

УНН повідомляв, що в Україні протягом березня-жовтня минулого року з незаконного обігу вилучено зокрема 390 ручних гранатометів, 20 тис. бойових припасів, мін та артилерійських снарядів та понад 60 одиниці стрілецької зброї.

У жовтні 2020 року УНН повідомляв, від початку 2020 року поліцейські Донеччини вилучили 1239 бойових гранат.

Влітку минулого року у Новотроїцькому районі Херсонщини викрили жителя одного з сіл, який у власній токарській майстерні виготовляв та переробляв вогнепальну зброю.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram