Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
54270

МОЗ розробив стратегію контролю онкозахворювань: вона має 8 цілей

МОЗ розробив стратегію контролю онкозахворювань: вона має 8 цілей

КИЇВ. 21 січня. УНН. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов презентував проект національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року та розповів, досягнення яких 8 цілей вона передбачає. Про це він сказав під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

“Сьогодні більш детально розповім про національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року. Захворюваність та смертність, спричинені онкологічними захворюваннями можна знизити шляхом загальнодержавного системного підходу до профілактики раннього виявлення, доступної діагностики та лікування… Саме для реалізації такого підходу і було розроблено проект національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року”, - сказав Максим Степанов.

Він зазначив, що під час створення стратегії експерти робочої групи, що є провідними фахівцями України, врахували можливості та наявні ресурси. Для створення стратегії також були залучені і пацієнтські організації.

"Окремими цілями стратегії є реабілітація та паліативна допомога. Важливо дбати не лише про лікування, а і про якість життя наших пацієнтів. Реалізувати національну стратегію передбачається протягом 2021-2030 років. На підставі визначених стратегічних цілей розробляється план реалізації довгострокових, середньострокових та короткострокових заходів. Отже, що передбачено стратегією і які цілі ставить стратегія. Перше - це первинна профілактика онкологічних захворювань шляхом зниження впливу факторів ризику та покращення поінформованості населення з подальшим залученням до активних дій”, - додав міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні більше одного мільйона людей мають онкологічні захворювання

Він зазначив, що також стратегія передбачає імунізацію населення від канцерогенних вірусів: гепатиту С та папіломовірусу.

“Наступне, це популяризація здорового способу життя. До речі, 25% онкологічних захворювань є наслідками тютюнопаління, а 20% - наслідками надмірної ваги. Друге - це раннє виявлення онкологічних захворювань. У нас дуже великий відсоток онкологічних захворювань саме 3-4 стадії - більше ніж 35%. Зрозуміло, що при ранньому виявленні набагато краще прогноз для пацієнта. Як ми бачимо, раннє виявлення онкологічних захворювань - це реалізація програми скринінгу колоректального раку та раку шийки матки. Рання діагностика та лікування раку молочної залози. Третє - це сталий та рівноправний доступ до якісних послуг з діагностики та лікування онкологічних захворювань”, - сказав Степанов.

За його словами, стратегія передбачає створення та оновлення національних клінічних протоколів.

“Наступне - це розвиток ядерної медицини, яка виявляє пухлини, метастази і рецидиви та оцінює ефективність терапії. Четверте - це психологічна підтримка на всіх етапах діагностики та лікування. Психологічна, фізична та соціальна реабілітація пацієнтів онкологічного профілю. П’яте - це удосконалена система реєстрації раку, лікувальних заходів та результатів спостереження за пацієнтами онкологічного профілю для відстеження динаміки та оцінки результатів контролю онкологічних захворювань”, - додав міністр.

Він зазначив, що оцінка результатів здійснюється за допомогою національного канцер-реєстру, який взаємодіє з електронною системою охорони здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ розширив перелік препаратів для онкохворих

За його словами, також стратегія передбачає підвищення рівня професійної освіти лікарів, середнього медичного персоналу та інших медпрацівників з урахуванням світового досвіду.

“Сьоме - це проведення наукових досліджень, у тому числі клінічних, з подальшим використанням результатів для контролю онкологічних захворювань. І восьме - це паліативна допомога онкохворим пацієнтам та підтримка їхніх доглядників на всіх рівнях надання медичної допомоги. Це доступ до послуг паліативної допомоги на всіх… Створення нових спеціальностей, таких, як лікар паліативної допомоги, медична сестра паліативної допомоги та відповідних навчальних програм”, - сказав посадовець.

Він зазначив, що ця стратегія вже завершена і днями її виставлять на громадське обговорення. Її швидко ухвалять розпорядженням Кабінету міністрів, уже готовий покроковий план заходів під стратегію, зазначив голова МОЗ.

Нагадаємо, минулого року на лікування одного хворого при онкологічному захворюванні Міністерство охорони здоров’я витрачало 17 тис. 834 грн.

Також нагадаємо, у МОЗ хочуть закріпити базову ставку в 60 тис. грн на лікування онкохворих.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram