Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
56250

ЄСПЛ виявив численні порушення прав людини у низці справ про події Революції Гідності

ЄСПЛ виявив численні порушення прав людини у низці справ про події Революції Гідності

КИЇВ. 21 січня. УНН. Європейський суд з прав людини виніс рішення щодо низки справ про події Революції Гідності і заявив про численні порушення прав людини. Про це повідомляє УНН із посиланням на реліз Ради Європи про це рішення.

"Сьогодні Європейський суд з прав людини виніс рішення по низці скарг на порушення прав людини під час Майдану. Він виявив численні порушення Європейської конвенції з прав людини", - сказано у релізі.

Зокрема, зазначається, що у рішеннях Палати у справах "Шморгунов та інші проти України" (заяви №15367/14 і 13 інших), "Луценко і Вербицький проти України" (12482/14 і 39800/14), "Кадура і Смалій проти України" (заяви №15367/14 і 13 інших), "Кадура і Смалій проти України" (заяви №39800/14). (42753/14 і 43860/14), "Дубовцев та інші проти України" (21429/14 і 9 інших) і "Воронцов та інші проти України" (58925/14 і 4 інших) Європейський суд з прав людини одноголосно постановив, що мало місце:

▪️ численні порушення статті 3 (заборона тортур і нелюдського і такого, що принижує гідність, поводження) Європейської конвенції з прав людини;

▪️ множинні порушення статті 5 параграфів 1 і 3 (право на свободу і безпеку);

▪️ численні порушення статті 11 (свобода зібрань та асоціацій);

▪️ порушення статті 2 (право на життя);

▪️ порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя).

"Справи стосувалися подій навколо акцій протесту на Майдані у Києві і інших містах України, включаючи розгін протестуючих, їх затримання, викрадення активістів і жорстоке поводження з ними, а також пов'язані з цим розгляди. Всі заявники зіткнулися з правоохоронними органами або недержавними агентами, які перебувають під контролем правоохоронців ("тітушки"). Вони стверджували, зокрема, що правоохоронці виявляли жорстокість, відмовляли їм у праві на протест, необгрунтовано затримували їх і навіть в одному випадку приводили до смерті. Суд, зокрема, встановив, що влада навмисно застосовували жорстоке поводження і що держава несе відповідальність за вбивство одного з учасників протесту", - сказано у пресрелізі ЄСПЛ.

Сказано, що суд зазначив, що багато постанов про затримання були довільними. Він вважав, що влада навмисно намагалися зірвати спочатку мирні протести, вдаючись для цього до надмірного насильства і незаконного затримання. Зловживання були стратегією влади, а розслідування подій у багатьох випадках були неефективними.

"Суд постановив, що Україна повинна виплатити деяким заявникам різні суми в якості компенсації матеріального і нематеріального збитку, а також видатків і витрат, викладених у відповідних рішеннях", - сказано у пресрелізі ЄСПЛ.

Нагадаємо, суд дозволив заочне слідство щодо екскомандувача ВВ МВС у справах Майдану.

Як повідомлялося раніше в УНН, ДБР вводить щомісячні звіти про розслідування "справ Майдану".

Нагадаємо, ЄСПЛ прийняв рішення щодо порушення прав людини в окупованому Криму: у МЗС вважають їх "перемогою".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram