Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
55365

Зеленський підписав закон щодо закупівлі газу Оператором ГТС на біржі

Зеленський підписав закон щодо закупівлі газу Оператором ГТС на біржі

Володимир Зеленський

КИЇВ. 21 січня. УНН. Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 3176, який дозволяє Оператору ГТС купувати природний газ для балансуючих потреб на торгових платформах. Про це повідомляє УНН із посиланням на сайт ВРУ.

"Повернуто з підписом від Президента", - йдеться на сайті ВР.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що проект Закону України розроблений з метою удосконалення діючого законодавства для створення можливостей для купівлі Оператором ГТС короткострокових стандартизованих продуктів газу на торговій платформі, тобто біржі, що дозволить забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників — суб’єктів ринку природного газу.

Проектом закону передбачається внести зміни до ЗУ “Про публічні закупівлі”, якими передбачити, що:

• дія цього закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є природний газ, закупівля якого здійснюється суб’єктами ринку природного газу, що визначені ЗУ “Про ринок природного газу”, на торгових платформах, функціонування та керування яких забезпечується операторами торгових платформ, які провадять діяльність відповідно до кодексу газотранспортної системи;

• дія цього закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є природний газ, закупівля якого здійснюється оператором газотранспортної системи для вчинення балансуючих дій чи замовником послуг транспортування для балансування свого портфоліо відповідно до ЗУ “Про ринок природного газу” та кодексу газотранспортної системи;

• дія цього закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є природний газ, закупівля якого здійснюється оператором газотранспортної системи, оператором газосховищ та операторами газорозподільних систем для забезпечення власної господарської діяльності (у тому числі для власних виробничо-технічних потреб, покриття витрат та виробничо-технологічних витрат) відповідно до ЗУ “Про ринок природного газу”, кодексу газотранспортної системи, кодексу газосховищ та кодексу газорозподільних систем.

Нагадаємо, парламент ухвалив в другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками законопроект №3176, яким вносяться зміни в закон про державні закупівлі, що дозволяють купувати Оператору ГТС природний газ на біржі. Відповідне рішення підтримали 300 народних депутатів України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram