Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
24585

В Україні затвердили Стандарти лікування вірусних гепатитів В та С

В Україні затвердили Стандарти лікування вірусних гепатитів В та С

КИЇВ. 21 січня. УНН. Міністерство охорони здоров’я затвердило Стандарти лікування вірусних гепатитів В і С та спростило алгоритми діагностики і лікування. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу МОЗ.

“Міністерство охорони здоров’я затвердило Стандарти лікування вірусних гепатитів В і С та максимально спростило алгоритми діагностики і лікування для пацієнта”, - цитує МОЗ слова заступника міністра охорони здоров’я, головного санітарний лікар України Віктора Ляшка.

Зазначається, що було впроваджено нові ефективні схеми лікування, здійснено акцент на профілактиці та визначенні необхідності лікування усіх осіб, які цього потребують, не чекаючи тяжкого ураження печінки.

“Лікування пацієнтів з вірусним гепатитом С без додаткових ускладнень, відповідно до Стандартів, зможе здійснювати будь-який лікар, який пройшов відповідне навчання, що значно наблизить послуги до пацієнта. Адже саме обтяжливість маршруту пацієнта, великий фінансовий тягар, пов'язаний з обстеженнями, і є тим ключовим фактором, внаслідок якого люди не звертаються вчасно за лікуванням”, — додав Ляшко.

Вказано, що за новими Стандартами, значно зменшуються витрати пацієнта на діагностику. Раніше необхідно було зробити низку дороговартісних специфічних аналізів для того, щоб лікар міг призначити схему лікування. Відповідно до нових Стандартів - лікар-куратор може призначати препарати відразу після підтвердження діагнозу з мінімально необхідним обсягом додаткових обстежень.

За словами Віктора Ляшка, так пацієнт не витрачатиме свій час та кошти на дороговартісне і непотрібне обстеження.

“Крім того, у Стандартах зроблено акцент на заходах із попередження інфікування та чітко визначено перелік осіб, яким рекомендоване тестування на вірусні гепатити. Кожна людина має хоча б раз у житті пройти обстеження на вірусний гепатит, а якщо є фактори ризику, то необхідно тестуватися регулярно”, - повідомили у пресслужбі.

Нагадаємо, в Україні близько 180 людей померли від СНІДу у грудні.

Також нагадаємо, що МОЗ розробив стратегію контролю онкозахворювань.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram