Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
58275

Карасьов: якщо Україна хоче отримати китайські вакцини, треба справедливо вчинити з "Мотор Січ"

Карасьов: якщо Україна хоче отримати китайські вакцини, треба справедливо вчинити з "Мотор Січ"

Вадим Карасьов

КИЇВ. 23 січня. УНН. Українське зовнішньополітичне відомство та його очільник Дмитро Кулеба не враховують контекст нинішніх україно-китайських відносин, коли просять Китай прискорити поставку вакцин проти COVID-19. Про це заявив політолог Вадим Карасьов, директор "Інституту глобальних стратегій".

"Коли Україні знадобилася допомога від Китаю в отриманні вакцин проти COVID-19 в нашому МЗС згадали про стратегічне партнерство і дружбу! Ці виглядає безглуздо: після стількох "кидків", відверто недружніх акцій і т.п. сподіватися на лояльність партнера, якого стільки раз вже зрадили. Коли українські СБУ і прокуратура заарештували акції китайських інвесторів, які інвестували мільярд доларів в "Мотор Січ", тим самим порушуючи україно-китайську угоду про взаємний захист інвестицій - про стратегічне партнерство забули? Коли вкрали у китайців 3 млрд доларів на зернових контрактах - про дружні стосунки забули?", - коментує Карасьов.

Як повідомив український МЗС, Дмитро Кулеба подзвонив китайському колезі Ван І і попросив якнайшвидше узгодити дозвіл на поставку вакцини проти COVID-19.

"Ми розглядаємо питання співпраці по вакцині не просто як міжурядову угоду, а як взаємодію між народами Китаю та України. Цього року Україна і Китай відзначають 10 років з моменту проголошення стратегічного партнерства. Щиро сподіваюся, що на цьому тлі Україна і Китай зможуть показати великі позитивні результати в двосторонніх відносинах", - цитує висловлювання міністра Кулеби під час діалогу з китайським колегою пресслужба українського МЗС.

Вадим Карасьов вважає непослідовною таку поведінку української влади: "Україно-китайська операцію з продажу акцій "Мотор Січ" Київ заблокував на прохання США. Так хто ж все-таки Києву стратегічний партнер? Щоб не впустити китайських акціонерів на "Мотор Січ" Україна включила всю міць державного апарату для протидії - СБУ, прокуратура, Антимонопольний комітет, арешти акцій і суди! А тепер МЗС чомусь вважає, що нам дадуть вакцини "позачергово".

Карасьов зазначив, що Китай не буде використовувати такий невідповідний з гуманітарною точки зору момент для вирішення конфліктних питань з Україною. Але "Києву в Пекіні ще багато разів нагадають всю історію і "теплих відносин", і "стратегічного партнерства". А враховуючи, що з торгової точки зору Китай Україні потрібніше, ніж Україна Китаю, і що на експорті в Піднебесну багато в чому тримається наша економіка, наших дипломатів і політиків нічого доброго не чекає. Раз Україна не вміє бути надійним другом, дружити з нею нікому нецікаво".

Як відомо, китайські акціонери кілька років тому придбали контрольний пакет акцій ПАТ "Мотор Січ" у його колишнього власника В'ячеслава Богуслаєва. Після операції акції компанії були арештовані за ініціативою СБУ і Генпрокуратури, Антимонопольний комітет тягне час з наданням дозволу на концентрацію акцій китайськими інвесторами.
Завдяки такій ситуації, досі ексвласник "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв зберігає повний контроль над компанією, а китайських інвесторів протиправними методами не допускають до управління нею, хоча в покупку акцій і розвиток виробництва "Мотор Січ" бізнесмени з КНР інвестували близько мільярда доларів.

Експерти називають подію на "Мотор Січ" рейдерським захопленням, яке було реалізоване Богуслаєвим за допомогою державних інститутів і правоохоронних органів, а також найгрубішим в історії України порушенням прав акціонерів.

Китайські акціонери звернулися до міжнародного арбітражу, де мають намір стягнути з України збитки в розмірі 3,5 млрд доларів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram