Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
50340

Рада не може взятися за питання нових виборів мера Харкова: не вистачає документів

Рада не може взятися за питання нових виборів мера Харкова: не вистачає документів

КИЇВ. 24 січня. УНН. У Верховній Раді зможуть розглянути питання про призначення позачергових виборів міського голови Харкова, коли отримають усі необхідні документи. Секретар міськради Ігор Терехов не надіслав двох із трьох необхідних. Про це повідомляє Суспільне з посиланням на службову записку Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування у ВР за підписом керівниці управління Валентини Рудковської, передає УНН.

Цитата з документа

"До Верховної Ради України надійшло лише клопотання секретаря Харківської міської ради Терехова І.О. Свідоцтво про смерть Харківського міського голови Кернеса Г.А. та зазначене вище рішення міської ради (а також інформація про прийняття міською радою такого рішення) у надісланих матеріалах відсутні. З огляду на викладене, питання про призначення позачергових виборів Харківського міського голови може бути розглянуто після отримання відповідних документів", - йдеться в оприлюдненій копії документа, на який посилається ЗМІ.

Деталі

Суспільне повідомляє, що службову записку, на яку посилається, їм надав заступник голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський. Відповідні документи, як зазначається, отримали усі члени комітету.

Згідно з документом, профільний комітет 5 січня доручив розглянути клопотання Ігоря Терехова про призначення позачергових виборів Харківського міського голови. "Відповідне управління дало письмову відповідь на адресу голови комітету: для розгляду питання не вистачає двох документів — копії свідоцтва про смерть міського голови, завіреного печаткою міськради, а також рішення ради про взяття до відома факту смерті міського голови", - пише Суспільне.

"Згідно з пунктом 1 частини одинадцятої статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади у разі смерті — з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт", — роз'яснюють у Верховній Раді.

Як зазначає Суспільне, такого рішення на сесіях Харківської міськради не ухвалювали, а єдине рішення, ухвалене міськрадою після смерті мера, стосувалося увічнення його пам'яті. На сайті мерії міським головою значиться покійний Геннадій Кернес, зі смерті якого цього тижня минає 40 днів.

Про те, що для розгляду питання у Раді одного клопотання секретаря міськради недостатньо, 20 січня Суспільному розповів член комітету Віталій Безгін. На його думку, це виглядає або як політичний крок, або документи ще не дійшли комітету.

Як зазначається, станом на 20 січня профільний комітет Верховної Ради України не вносив до порядку денного питання про призначення позачергових виборів у Харкові. Якщо питання не розглянуть до кінця січня, вибори призначать на жовтень 2021 року. Найближче засідання профільного комітету призначене на 25 січня. Засідання ВР — 26 січня.

Що було раніше

Мер Харкова Геннадій Кернес помер 17 грудня у віці 61 року у Німеччині. 

Геннадій Кернес був секретарем Харківської міської ради протягом 2002 та протягом 2006–2010 років. В 2010 році вперше був обраний міським головою.

Кернес був обраний мером Харкова під час останніх місцевих виборів у першому турі 25 жовтня 2020 року з результатом 60,34% голосів виборців.

9 грудня Геннадій Кернес набув повноважень мера Харкова без складання присяги. Цей мерський термін був би третім для Кернеса.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram