Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
45990

Посли G7 представили дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні

Посли G7 представили дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні

КИЇВ. 25 січня. УНН. Посли країн "Великої сімки" (G7) представили напрацьований за запитом української сторони перелік пріоритетів судової та антикорупційної реформ, передає УНН з посиланням на повідомлення дипломатів у Twitter.

Цитата:

"Наприкінці минулого року наші українські партнери попросили поради послів G7 щодо кроків для зміцнення антикорупційних інституцій і реформування судової влади у відповідь на проблеми, спричинені рішенням Конституційного Суду України у жовтні та до цього. Ми радо надали ці поради українським партнерам, а зараз ділимося ними з широкою громадськістю. Група G7 давно підтримує реформи України у цих сферах практично, матеріально й політично та залишається відданою подальшій підтримці України у їх реалізації", - наголосили посли.

Деталі

У напрацьованому послами переліку міститься два розділи – щодо судової та антикорупційної реформ.

У першому, серед іншого, міститься декілька порад щодо роботи Конституційного суду. Зокрема, пропонується:

- Тимчасово і мінімально збільшити кворум для прийняття рішень КСУ.

- Відкласти триваючі процедури відбору суддів КСУ до введення нових правил відбору.

- Невідкладно запровадити чіткий та прозорий процес відбору на посади суддів КСУ із забезпеченням суттєвої ролі представників міжнародних партнерів у перевірці всіх кандидатів.

- Посилити дисциплінарну відповідальність та етичні вимоги до суддів КСУ.

Дипломати також вважають за необхідне терміново провести реформування ВРП та забезпечити прозоре перезавантаження.

ВККС із змістовним залученням до цього процесу міжнародних представників, а також шляхом консультацій розробити та прийняти комплексну стратегію судової реформи, яка відповідає міжнародним та європейським стандартам та Національній антикорупційній стратегії на 2020-2024 роки.

У розділі "Антикорупційна реформа" посли пропонують, серед іншого, з урахуванням останнього рішення КСУ якнайшвидше створити надійну правову основу для забезпечення інституційної незалежності та безперебійної ефективної роботи НАБУ.

Що було раніше

27 жовтня Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації.

11 грудня Венеційська комісія схвалила два висновки, які стосуються рішення КСУ та ситуації з антикорупційним законодавством.

Це послідувало після звернення 25 листопада Президента Володимира Зеленського до Венеційської комісії з проханням дати висновок про стан антикорупційного законодавства держави після резонансного рішення Конституційного Суду.

Водночас Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким запропонував звільнити всіх суддів КСУ, які ухвалили відповідне рішення від 27 жовтня, та після цього почати процес відбору нових суддів. Згодом до нього подали альтернативи, зокрема і голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Тим часом у Верховній Раді створили робочу групу, яка повинна була напрацювати три законопроекти для вирішення ситуації - повернення електронного декларування, зміни до Кримінального кодексу і зміни в закон про КСУ - до 1 грудня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram