Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
28980

Голова МЗС Угорщини Сіярто їде в Україну: обговорювати "зміцнення довіри" у відносинах

Голова МЗС Угорщини Сіярто їде в Україну: обговорювати "зміцнення довіри" у відносинах

Дмитро Кулеба і Петер Сіярто

КИЇВ. 26 січня. УНН. Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто відвідає Україну з робочим візитом 27 січня. Під час зустрічі у Києві голова МЗС України Дмитро Кулеба планує обговорити з угорським колегою "кроки для зміцнення довіри у взаєминах". Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу МЗС України.

Деталі

27 січня міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто відвідає Україну з робочим візитом на запрошення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Керівники зовнішньополітичних відомств України та Угорщини проведуть переговори з актуальних питань українсько-угорських відносин, обговорять подальші кроки для зміцнення довіри у взаєминах та реалізації потенціалу співпраці двох країн.

27 січня об 11:10 Дмитро Кулеба та Петер Сійярто проведуть спільну пресконференцію.

Плануються й інші зустрічі.

Раніше в Офісі Президента заявляли, що Україна запропонує Угорщині підписати "джентельменську угоду" - спільний документ, який сприятиме врегулюванню спірних питань у двосторонніх відносинах - і зняти блокування в питанні співпраці з НАТО. 

Контекст

Відносини України і Угорщини впродовж останніх років є напруженими. Угорщина з вересня 2017 року ветує рішення в НАТО, що стосуються поглиблення співпраці з Україною, а також блокує діалог на політичному рівні. Так, Угорщина так і не зняла своє вето на зустрічі Комісії Україна-НАТО.

Це відбувається на знак протесту проти раніше ухваленого українського закону "Про освіту", який передбачає, серед іншого, ширше впровадженням української державної мови, включно у навчальних закладах національних меншин. Будапешт вважає, що він обмежує права близько 150 тисяч українських угорців, що живуть на Закарпатті.

Із Закарпаттям пов'язані й інші інциденти. До прикладу, на початку грудня 2020 року стало відомо про виконанням гімну Угорщини після присяги новообраними депутатами Сюртівської ОТГ Закарпатської області. Через це було звернення до СБУ.

Окрім того, СБУ провела обшуки у благодійному фонді на Закарпатті через можливе втручання у політичну ситуацію в Україні.

Після обшуків СБУ міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що в Україні “продовжуються незрозумілі політичні гойдалки стосовно угорських партій та угорської меншини”. Угорщина навіть звернулась до ОБСЄ щодо ситуації на Закарпатті з проханням направити моніторингову місію в регіон - і не вперше.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба назвав твердження про “залякування” угорців на Закарпатті спекуляцією. 

Додамо, за даними МЗС, впродовж 2017 року відбулося п’ять, 2018 року сім зустрічей, 2019 року дві та у 2020 році дві зустрічі глав зовнішньополітичних відомств України та Угорщини. Торік - у лютому в Києві та у травні - у Будапешті.

Джерело: УНН

В тексті згадуються