Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
61545

Кабмін візьметься за допомогу заробітчанам та компенсації за високі тарифи

Кабмін візьметься за допомогу заробітчанам та компенсації за високі тарифи

КИЇВ. 27 січня. УНН. На засіданні Кабінету міністрів України у вівторок, 27 січня, урядовці планують розглянути низку проектів законів та постанов, зокрема щодо запровадження допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів, а також щодо компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії через скасування пільгового тарифу, передає УНН з посиланням на порядок денний уряду, оприлюднений на сайті КМУ.

Деталі

Відповідно до пояснювальної записки, метою ухвалення проекту закону щодо заробітчан є запровадження програми сприяння інвестуванню зароблених українцями за кордоном грошей у розвиток бізнесу в Україні, а також збереження у державі робочої сили.

А от проект постанови щодо виплат за високі тарифи розроблено з метою надання компенсації деяким споживачам електроенергії, для яких з 1 січня 2021 року було скасовано пільговий тариф, через великі рахунки за електрику.

Так, пропонується надавати компенсацію за рахунок коштів спеціального фонду Держбюджету. Розмір компенсації розраховується постачальником універсальних послуг з урахуванням спожитої електроенергії у минулому місяці та обсягу енергії, на який діяли знижені тарифи.

Що було раніше

З січня скасували пільговий тариф на електроенергію — тепер ціна становить 1,68 грн за 1 кВт-год. Українцям з великими платіжками за світло збираються “роздати” 1,4 млрд грн — як компенсацію.

Також варто відзначити, що ціна на газ для населення у листопаді-грудні 2020 року від деяких постачальників була на рівні 6,33 грн за метр кубічний. З 1 січня, ціна на газ для населення також підвищилася.

Здорожчання комуналки обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

18 січня Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до такого рівня. Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції. Також варто зазначити, що під час “термінового” вирішення питання “тарифної кризи” раніше представники влади випускали з уваги тарифи на тепло та гарячу воду. Однак, згодом з уряду прозвучало - тарифи на ці послуги до кінця опалювального сезону підвищувати не повинні.

При цьому ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%.

Інші питання

Також урядовці планують розглянути проект закону “Про заходи щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору)”.

Згідно з пояснювальною запискою, на меті стоїть “упорядкування розрахункової величини для визначення надбавок, підвищень та інших виплат, які залежать від прожиткового мінімуму, запровадження сучасної методології розрахунків прожиткового мінімуму, створення передумов для його підвищення до фактичного рівня”.

Окрім того, на порядку денному урядовців — проект закону “Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України”, а також "Про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про публічні закупівліˮ щодо придбання лікарських засобів.

Урядовці сьогодні планують розглянути, серед іншого, проекти указів Президента щодо внесення змін до Положення про Державний Протокол та Церемоніал України, а також про призначення державних стипендій імені Левка Лук’яненка.

Кабмін має сьогодні маэ затвердити Порядок ведення Єдиного державного реєстру авторизованих економічних операторів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram