Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
43710

Не безкоштовна забавка: Стефанчук упевнений, що референдум з будь-якого чиху проводитись не може

Не безкоштовна забавка: Стефанчук упевнений, що референдум з будь-якого чиху проводитись не може

Руслан Стефанчук

КИЇВ. 30 січня. УНН. Референдум з будь-якого чиху проводитись не може, так не робиться ніде у світі. Про це сказав заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук в ефірі програми “Свобода слова” з Савіком Шустером і додав, що вартість проведення референдуму в Україні співставна до вартості передвиборної кампанії - близько 2 млрд грн, передає кореспондент УНН.

Цитата

“Референдум з будь-якого чиху проводитись не може, так не робиться ніде у світі. Для цього існує представницька влада, для цього є парламент, який приймає закони… Надзвичайно важливо сьогодні прописати такий механізм, щоб не було зловживань. Тільки найважливіші питання, які складають інтерес нашої нації, повинні виноситись на референдум”, - сказав Стефанчук.

“Хочу нагадати, що це не безкоштовна забавка, вартість цього референдуму за різними підрахунками – це як вартість будь-якої передвиборної кампанії, яка проходить в Україні – 2 млрд грн”, - додав він.

Що було раніше

26 січня парламентарі ухвалили в цілому законопроект про народовладдя через всеукраїнський референдум.

Законопроектом передбачаються такі види всеукраїнського референдуму за предметом:
• затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України;
• вирішення питання загальнодержавного значення;
• зміна території України;
• втрата чинності законом України або окремими його положеннями.
Розширено коло суб’єктів процесу референдуму, які реєструються в ЦВК як прихильники чи опоненти питання всеукраїнського референдуму. Ними можуть бути як політичні партії, так і громадські організації, відповідно зареєстровані у ЦВК.

На думку спікера Парламенту Дмитра Разумкова, законопроект про народовладдя дає можливість проведення референдумів починаючи з 2022 року.

За словами голови Комітету виборців України Олексія Кошеля, у схваленому законопроекті про народовладдя є багато ризиків, які пов’язані з можливістю проведення штучних референдумів, винесення на них проросійських питань та піару політичних сил.

У свою чергу, народна депутатка України від фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заявила, що Конституційний Суд України зможе визнавати конституційність того чи іншого референдуму. І саме він може також зупинити процес референдуму, якщо у нього є якісь побоювання.

На думку голови партії “Слуга народу”, народного депутата України Олександра Корнієнка, організація, підготовка та проведення референдуму в Україні обійдеться приблизно в 1-2 мільярди гривень.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram