Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
38925

Масові вбивства активістів на Майдані: суд оголосив перерву до 10 лютого

Масові вбивства активістів на Майдані: суд оголосив перерву до 10 лютого

КИЇВ. 3 лютого. УНН. Святошинський районний суд Києва оголосив перерву до 10 лютого у засіданні в справі щодо масових вбивств активістів Майдану 20 лютого 2014 року стосовно двох обвинувачених ексберкутівців - Сергія Тамтури та Олександра Маринченка, передає кореспондент УНН.

Деталі

Так, на засіданні не було представника потерпілих, адвоката родини Небесної Сотні Євгенії Закревської. Також сьогодні мали продовжувати допитувати свідків захисту, проте свідок не прибув.

Було поставлено на обговорення питання щодо дослідження матеріалів, які раніше подавала Закревська. Представники обвинувачення заявили, що вважають доцільніше досліджувати матеріали, подані Закревською за її участі.

"Суд ухвалив не змінювати порядок дослідження доказів, і вимушений оголосити перерву…до 10 лютого", - сказав суддя.

Також суддя зазначив, що після стадії допиту свідка захисту наступною стадією буде доповнення судового розгляду, яку суд встановив, зважаючи на величезний обсяг матеріалів, оскільки щось може бути навіть з технічних причин упущено.

Окрім того, суддя зауважив, що є ряд потерпілих, які або не встановлені, або не прибували до суду раніше.

"Суд, якщо немає протестів, фактично вирішив цю справу таким чином: квітень – це орієнтовно може бути час, коли вже буде подавати свої доповнення сторона обвинувачення, визначений як останній місяць, щоб з'явитися для таких потерпілих й дати відповідні пояснення", - розповів суддя.

Він заявив, що суд планує на 28 квітня дистанційне судове засідання з Львівським апеляційним судом через те, що частина цих потерпілих перебувають в цій місцевості.

Варто нагадати

Суд в межах справи щодо масових вбивств активістів Майдану 20 лютого 2014 року виділив матеріали щодо трьох колишніх бійців підрозділу “Беркут” Павла Аброськіна, Сергія Зінченка і Олега Янишевського до розгляду в окремому провадженні.

Як повідомлялося, Святошинський районний суд міста Києва оголосив у міжнародний розшук підозрюваних у масових вбивствах активістів на Майдані у 2014 році, колишніх бійців підрозділу “Беркут” Павла Аброськіна, Сергія Зінченка і Олега Янишевського.

14 січня Святошинський районний суд міста Києва провів перше після обміну утримуваних осіб судове засідання з розгляду кримінального провадження стосовно колишніх бійців спецпідрозділу “Беркут”, яких підозрюють у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року.

Також повідомлялося, що 29 грудня 2019 року, перед Новим роком, відбулося звільнення утримуваних осіб з ОРДЛО.

На підконтрольну Україні територію повернулось 76 утримуваних осіб. На обмін були заявлені і ексберкутівці. Суд відпустив їх з-під варти перед обміном.

Учасник переговорів у ТКГ від України Валерія Лутковська заявила, що видача ексберкутівців була умовою Москви.

П’ятьох колишніх беркутівців — Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру, Олександра Марінченка та Олега Янішевського — обвинувачують у вбивствах та інших злочинах, що 20 лютого 2014 року призвели до загибелі 49 людей на вулиці Інститутській у центрі Києва.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram