Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
47970

Україна перезапускає конкурс з обрання судді у ЄСПЛ – Зеленський

Україна перезапускає конкурс з обрання судді у ЄСПЛ – Зеленський

КИЇВ. 17 лютого. УНН. Президент України Володимир Зеленський обговорив з представниками делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи, Міністерства закордонних справ та Офісу президента діяльність України в ПАРЄ. Про це повідомляє пресслужба глави держави, передає УНН.

Деталі

В ході зустрічі глава постійної делегації Верховної Ради в парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева розповіла, що остання поїздка української делегації була дуже результативною. Основним досягненням вона назвала оскарження повноважень делегації РФ в ПАРЄ наданими фактами порушень, які відбуваються не тільки в Україні, але і в інших державах.
Крім того, Мезенцева наголосила, що генеральний секретар Ради Європи (РЄ) Марія Пейчинович-Бурич збирається відвідати Україну.

"Для нас принципове питання - пояснити в ПАРЄ, що таке "Кримська платформа", і запросити світову спільноту долучитися до відновлення міжнародного закону та територіальної цілісності й суверенітету України", - зазначив Зеленський.

Зазначається, що запрошення в "Кримську платформу" привітало чимало стратегічних партнерів і міжнародних друзів України, зокрема країни Балтії, Туреччина, Азербайджан, Данія, Швеція, Німеччина та багато інших.

За словами Мезенцевої, Україна в ПАРЄ перестає бути країною "одного питання" і проявляє ініціативу діалогу з багатьох питань міжнародного порядку денного. Зокрема, країна бере активну участь у просуванні "екологічної демократії".

Зеленський зазначив, що Україна перезапускає конкурс для обрання судді в Європейський суд з прав людини за правилами, які діють у європейських інституціях, і в найкоротші терміни нашу державу в ЄСПЛ представлятиме висококваліфікований суддя з міжнародним досвідом.

Доповнення

28 січня, Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не підтримала, ініційоване Україною та її партнерами, оскарження повноважень делегації Російської Федерації.

На сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи відбулися вибори нового генерального секретаря Асамблеї, за підсумками, новим Генсеком обрали Деспіну Чатсіваліу-Цовіліс.

Українська делегація в ПАРЄ під час візиту до Генсекретарки Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич обговорила, зокрема потенційне розширення платформи діаспори на міждержавні рівні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram