Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
105315

Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти Медведчука, його дружини та інших осіб

Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти Медведчука, його дружини та інших осіб

КИЇВ. 20 лютого. УНН. Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 лютого 2021 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", яким застосовуються санкції щодо восьми фізичних осіб, серед яких Віктор Медведчук та Оксана Марченко, та 19 юридичних осіб, серед яких є компанії – власники п'яти літаків. Про це повідомляється на сайті Глави держави, передає УНН.

Деталі

Рішенням санкції вводяться на три роки щодо низки осіб.

А саме:

 • Вацковський Костянтин Борисович (рос.: Вацковский Константин Борисович), громадянин РФ,
 • Донченко Віталій Валерійович (рос.: Донченко Виталий Валериевич), громадянин РФ,
 • Лавренюк Наталія Миколаївна, громадянка України,
 • Лісогор Сергій Вікторович (рос.: Лисогор Сергей Викторович), громадянин РФ,
 • Марченко Оксана Михайлівна, громадянка України,
 • Маслюк Олександр Миколайович (рос.: Маслюк Александр Николаевич), громадянин РФ,
 • Медведчук Віктор Володимирович, громадянин України,
 • Попов Михайло Юрійович (рос.: Попов Михаил Юрьевич), уродженець м. Петропавловськ-Камчатський Камчатського краю РФ, проживає у м. Краснодарі Краснодарського краю РФ, доктор соціологічних наук, головний редактор всеросійського наукового журналу "Гуманитарные, социально-экономические и общественные науки".

Як вказано у рішенні, санкції, зокрема, щодо Віктора Медчедчука, стосуються:

1) блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
2) обмеження торговельних операцій;
3) зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
4) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;
5) повна заборона заходження іноземних невійськових суден та військових кораблів до територіального моря України, її внутрішніх вод, портів;
6) обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
7) запобігання виведенню капіталів за межі України;
8) заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;
9) заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави;
10) припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;
11) заборона передання технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності;
12) інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим Законом.

Санкції застосовуються і до низки юридичних осіб:

 • EVIRER LTD (Off.12, 11th floor, tower 2, Amenity Centre AL Jazeera Al Hamra, Ras Al Khaimah UAE)
 • GOLD NATURAL GROUP LIMITED (Trident Chambers P.O. Box 146 Road Town, Tortola British Virgin Islands)
 • KLODIUS INVESTMENTS LTD (Quijano Chambers, p.o. box 3159, VG 1110 Road Town, Tortola British Virgin Islands)
 • SANDGATE COMMERCE LTD (Quijano Chambers, p.o. box 3159, VG 1110 Road Town, Tortola British Virgin Islands)
 • WHPA AVIA LTD (Quijano Chambers, p.o. box 3159, Road Town, Tortola British Virgin Islands)
 • Акціонерне товариство "НЗНП Менеджмент" (Акционерное общество "НЗНП Менеджмент"), РФ, м. Москва
 • Акціонерне товариство "Новошахтинський завод нафтопродуктів" (Акционерное общество "Новошахтинский завод нефтепродуктов"), РФ, Ростовська область, м. Новошахтинськ
 • Акціонерне товариство "Фармацевт плюс" (Акционерное общество "Фармацевт плюс"), РФ, м. Ростов-на-Дону,
 • Приватна компанія з обмеженою відповідальністю "Sportmaster Operations Pte. Ltd" (укр.: "Спортмастер Оперейшнз Пте. Лтд"), Сингапур, Оуе Даунтаун
 • Товариство з обмеженою відповідальністю "Дон Експорт" (Общество с ограниченной ответственностью "Дон Экспорт"), РФ, Ростовська обл., м. Донецьк.
 • Товариство з обмеженою відповідальністю "ИСС-Софт" (Общество с ограниченной ответственностью "ИСС-Софт"), РФ, м. Москва.
 • Товариство з обмеженою відповідальністю "ІндаСофт" (Общество с ограниченной ответственностью "ИндаСофт"), РФ, м. Москва.
 • Товариство з обмеженою відповідальністю "Роузвуд Шиппінг" (Общество с ограниченной ответственностью "Роузвуд Шиппинг"), РФ, м. Ростов-на-Дону.
 • Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Донські Вуглі" (Общество с ограниченной ответственностью "Торговый дом "Донские Угли"), РФ, м. Ростов-на-Дону
 • Товариство з обмеженою відповідальністю "БІОТЕК" (Общество с ограниченной ответственностью "БИОТЭК"), РФ, м. Москва.
 • Товариство з обмеженою відповідальністю "Гемодженікс" (Общество с ограниченной ответственностью "Гемодженикс"), РФ, м. Москва
 • Товариство з обмеженою відповідальністю "Медобладнання" (Общество с ограниченной ответственностью "Медоборудование"), РФ, м. Москва.
 • Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОСОЛ-СИНТЕЗ ТРЕЙДІНГ" (Общество с ограниченной ответственностью "ТОСОЛ-СИНТЕЗ ТРЕЙДИНГ"), РФ, Нижегородська область, м. Дзержинськ
 • Федеральний державний автономний учбовий заклад вищої освіти "Севастопольський державний університет" Міністерства науки і вищої освіти Російської Федерації (Федеральное государственное автономное образовательное учреждение высшего образования "Севастопольский государственный университет"), м. Севастополь.

Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим указом, покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Додамо

Рішенням РНБО були застосовані санкції до восьми фізичних та 19 юридичних осіб, серед яких є компанії-власники п'яти літаків. Санкції також застосовані до обслуговуючих дані літаки компаній.

Раніше

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що влада не обмежиться санкціями проти телеканалів "ZIK", "NEWSONE" та "112". Найближчим часом санкції будуть вводитися проти певних категорій фізичних та юридичних осіб, серед яких є й народні депутати.

Ситуація з каналами

Президент Володимир Зеленський 2 лютого запровадив персональні санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції діятимуть 5 років. Також санкції накладені на низку підприємств медіахолдингу “Новини”, куди також входять телеканали “ZIK” і “NewsOne”, 112-канал. Під санкції потрапили: “Нові комунікації” — ZIK, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ” — “ПАРТНЕР ТВ”, “ЛІДЕР ТВ”, “ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”, “ТВ ВИБІР” — 112 канал, “НОВИЙ ФОРМАТ ТВ” — засновник Тарас Козак, “АРІАДНА ТВ” — власник Тарас Козак.

3 лютого Зеленський спочатку прокоментував введені ним санкції проти телеканалів “ZIK”, “NEWSONE” та “112”, заявивши, що Україна “рішуче підтримує свободу слова”, а застосовані обмеження — “важке рішення”.

А потім заявив, що для цього були “конкретні підстави”, але чомусь не назвав їх.

Доповнення

Також Зеленський подякував членам Ради національної безпеки і оборони за "швидку реакцію” і представникам громадянського суспільства.

Стосовно “підтримки” громадянського суспільства, то дії Глави держави засудили в багатьох інституціях, зокрема — в Національній спілці журналістів України. З відповідною заявою вже виступив голова НСЖУ Сергій Томіленко, який назвав указ Президента України Володимира Зеленського про введення санкцій проти телеканалів "ZIK", "NEWSONE" та “112” “надзвичайною ситуацією для держави”. З його слів, Національна спілка журналістів України негайно проінформує міжнародні інституції про кричущі дії влади, направлені на боротьбу зі свободою слова в Україні.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram