Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
19845

Навіщо Україні думати про біобезпеку: медики про важливість фінансування наукових розробок

Навіщо Україні думати про біобезпеку: медики про важливість фінансування наукових розробок

КИЇВ. 23 лютого. УНН. Україні слід задуматися про фінансування власних біорозробок у сфері протиепідеміологічної безпеки. Чому це важливо для держави і державності - УНН пояснили медичні експерти.

Деталі

Так, доктор медичних наук і епідеміолог Тетяна Чумаченко вважає, що це політичне питання, яке потрібно вирішувати на національному рівні.

"Країна повинна завжди думати про свою біологічну безпеку і займатися виробництвом власних імунобіологічних препаратів, або, в крайньому випадку, якщо мова йде про те, щоб використовувати чужі технології або чужу вакцину розливати/ фасувати - то тоді все-таки перед цим тестувати, щоб це проходило через наші власні руки, а не ми отримували готовий препарат. Це було б дешевше і правильніше з точки зору біологічної безпеки", - вважає вона.

Лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук наголошує, що незважаючи на те, що у РФ при розвалі СРСР залишився великий потенціал науково-дослідницької бази, Україна змогла показати дуже високі результати і відновити втрачене.

"Після того, як ми відокремилися, є вагомі зрушення. І важливо розуміти, що на коронакризі небезпеки не закінчилися. Треба вкладати в науку гроші, підтримувати наших вчених і розробників, як вкладають в інші галузі розвитку держави. Це робота на майбутнє, на перспективу і незалежність країни в плані препаратів, тестів, вакцин. На жаль, в країні не приділяють цьому належної уваги. А "мізки" і їх розробки через вічне недофінансування їдуть на захід", - упевнений Гайдук.

Він резюмував, що в країні ніхто не підтримує розробників, завдяки яким Україна успішно протистоїть COVID-19 весь цей час.

Нагадаємо

Українські вчені "Діапроф-Мед" першими в Україні і п'ятими у світі розробили ІФА-тест на антитіла коронавірусу. Більше того, саме вони створили надчутливий унікальний ІФА-тест на антиген, який став повною заміною ПЛР-тестування і визначає COVID-19 за 7 днів до перших симптомів.

Відзначимо, що розробники також представили перший в Україні тест на поствакцинальний імунітет, який не просто визначає кількість антитіл, але і повідомляє їх якісний склад, що може визначити ефективність тієї чи іншої вакцини.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram