Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
48090

Уряд підтримав постанову про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині – Степанов

Уряд підтримав постанову про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині – Степанов

Максим Степанов

КИЇВ. 24 лютого. УНН. Кабінет міністрів України підтримав постанову "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині". Про це повідомив міністра охорони здоров’я України Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

Цитата:

"Сьогодні уряд відкрив двері цілому напрямку у вітчизняній медицині. Кабмін підтримав постанову МОЗ "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині". Це перемога, над якою ми працювали спільно з нашими лікарями протягом останнього часу. Україна нарешті створила цивілізовані умови для проведення складних та наукоємних операцій з трансплантації", - написав Степанов.

Деталі

За його словами, українські лікарі нарешті отримують можливість використовувати донорську шкіру.

"Це колосально спрощує лікування опіків будь-якої складності і дає набагато більші шанси на одужання пацієнтам. Крім того, знижується ризик зараження, ймовірність ускладнень з перебігом сепсису, а реабілітація стає дешевшою і менш болісною для пацієнтів", - розповів Степанов.

Степанов також повідомив, що не менш важливий аспект постанови – це створення ринку біоімплантів в Україні. Упорядковується їх обіг, виготовлення та контроль якості.

"Ми започатковуємо умови для розвитку вітчизняного виробництва біоімплантів, що знизить фінансове навантаження на медичну систему. Хрящі, сухожилля, фрагменти кісток тощо виготовлятимуться в Україні, а не імпортуватимуться. Це вкрай важливо і в аспекті соціальної реабілітації наших військових та ветеранів АТО/ООС, людей, які отримали травми в аваріях та виробництвах", - написав Степанов.

Окрім того, за його словами, постанова має також і серйозний економічний ефект, оскільки створює цілу наукоємну галузь економіки з сучасними виробництвами та робочими місцями спеціалістів високого класу.

"Наші лікарі не їхатимуть за кордон в пошуках кращої долі, а матимуть всі умови для успішної самореалізації в Україні", - додав він.

Доповнення

Парламентарі ухвалили в другому читанні та в цілому проект закону №2457 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині.

Нагадаємо, у МОЗ планують проведення трансплантацій верхніх та нижніх кінцівок для українських військових.

Степанов повідомляв, що у 2021 році в Україні планують зробити мінімум 250 операцій з трансплантації органів та тканин, що майже у 2 рази більше у порівнянні з минулим роком.

Джерело: УНН