Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
62400

Кулеба пояснив, чим обернеться для України добудова "Північного потоку – 2"

Кулеба пояснив, чим обернеться для України добудова "Північного потоку – 2"

КИЇВ. 25 лютого. УНН. Якщо "Північний потік -2" буде завершено, це означатиме для України не лише втрату транзиту російського газу до Європи, але і підрив національної безпеки держави. Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час дискусії "Майбутнє американсько-українських відносин", організованої майданчиком CEPA, передає кореспондент УНН.

Цитата:

"Якщо "Північний потік -2" буде завершено, ми, скоріш за все, отримаємо додаткові гарантії від наших європейських партнерів, гарантії від Росії, що вона продовжить транзит російський газ через український трубопровід протягом ще кількох років. Проблема в тому, що ми не можемо вірити жодним гарантіям Росії з 2014 року", - сказав міністр.

Деталі

Як зазначив Кулеба, втрата транзиту російського газу через Україну означатиме не лише втрату грошей за цей транзит - це означатиме, що енергетична безпека України буде послаблена.

На думку очільника МЗС, одна з причин, яка стримує Росію щодо України – це потреба упевнитись у безпеці інфраструктури, яка потрібна для поставки російського газу до ЄС.

"Завершення "Північного потоку – 2", в кінці кінців, означатиме кінець транзиту російського газу через Україну, що підірве національну безпеку моєї країни… Весь проект "Північний потік", включно з першою лінією, був зпроектований президентом Путіним і його людьми для того, щоб позбутись України, і не залежити від України в питанні транзиту газу до Європи. З самого початку це був скоріше політичним, аніж економічним проектом", - додав дипломат.

Контекст

Роботи з прокладання труб "Північного потоку-2" після річної перерви поновилися в грудні 2020 року. У січні федеральне відомство Німеччини з морського судноплавства і гідрографії дозволило подальше будівництво газопроводу у водах ФРН, але німецькі екологи опротестували видачу документа. Дію дозволу тимчасово призупинено. У водах Данії будівництво відновилося тільки у лютому і, як очікується, завершиться до травня.

Будівництво "Північного потоку-2" викликало бурхливі дискусії у низці країн. Так, у Вашингтоні вважають, що він зробить Європу залежною від російського газу. А після резонансного отруєння російського опозиціонера Олексія Навального у Німеччині та Європі почалися дискусії про можливе введення санкцій, які зачіпають газопровід.

Міністерство фінансів США у січні застосувало санкції щодо судна-трубоукладача "Фортуна" і його власника - компанії "КВТ-Рус". Це судно залучено до будівництва газопроводу. А у лютому група конгресменів закликала держсекретаря США Ентоні Блінкена перевірити можливість введення подібних заходів стосовно 11 кораблів під російським прапором і ще чотирьох іноземних, які, як вважають американські законодавці, пов'язані з будівництвом газопроводу.

Додамо, російський газопровід "Північний потік-2" будується для поставок газу в Німеччину в обхід України. В Україні вказують на політичність цього проекту і на те, що якщо "Північний потік-2" буде побудований, Росія організовує серію провокацій, щоб остаточно припинити транзит через Україну. Німеччина заявляє, що не вважає цей проект політичним, і зробила кроки, спрямовані на збереження транзиту газу через Україну.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram