Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
43155

Суд заборонив обирати голову правління ПриватБанку: банк подає апеляцію

Суд заборонив обирати голову правління ПриватБанку: банк подає апеляцію

КИЇВ. 26 лютого. УНН. Господарський суд Києва рішенням про забезпечення позову заборонив вчиняти будь-які дії з обрання та призначення голови правління ПриватБанку. Банк подає апеляцію на ухвалу суду, повідомили УНН у пресслужбі ПриватБанку.

Що сталося

На розгляд Господарського суду міста Києва надійшов позов від профспілкової організації співробітників АТ КБ "Приватбанк", власне, до банку та уряду. У ній позивач вимагав заборонити ПриватБанку закритий конкурс на голову правління банку. А також - зобов'язати Кабмін провести такий конкурс згідно з урядовою постановою від 3 вересня 2008 року № 777 (в редакції постанови від 16 листопада 2019 року № 927). Нею визначено, зокрема, що для відбору претендентів на такому конкурсі Кабмін утворює комітет з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств.

Профспілкою також було подано заяву про забезпечення позову, відповідно до якої остання просить суд заборонити ПриватБанку та уряду до набрання рішенням у справі законної сили вчиняти будь-які дії з обрання та призначення голови правління АТ КБ "Приватбанк".

Суд вирішив задовольнити заяву позивача про забезпечення позову.

Реакція ПриватБанку

"ПриватБанк подає апеляцію на ухвалу Господарського суду міста Києва від 24.02.2021 про забезпечення позову до банку та уряду від первинної профспілкової організації працівників ПриватБанку шляхом заборони вчиняти будь-які дії з обрання та призначення голови правління банку", - відповіли на це рішення у банку.

Як повідомила прес-служба ПриватБанку, згідно законодавства призначення голови правління є виключною компетенцією наглядової ради. Призначення відбувається на конкурсній основі, що є обов'язковою умовою функціонування системи корпоративного управління, зафіксованої у засадах стратегічного реформування державного банківського сектору та відповідних нормах законодавства. Конкурс відбувається у відповідності до чинного законодавства, зокрема, про управління державними банками, вказали у ПриватБанку.

"Ухвала про забезпечення позову є безпрецедентною та прийнята судом у відповідь на другу заяву з боку профспілки, у той час як перша була відхилена. Позов та заяви про його забезпечення з боку профспілки є черговою спробою дестабілізації роботи банку. Поданням численних та необґрунтованих позовів до судів та заяв до правоохоронних органів про вчинення злочинів на кшталт звинувачення топ-менеджерів банку у шпигунстві первинна профспілкова організація працівників ПриватБанку намагається перешкодити роботі банку та виконанню керівництвом банку своїх обов'язків", - сказано у заяві ПриватБанку.

Контекст

23 січня закінчився термін дії контракту з головою правління ПриватБанку Петром Крумханзлом, який очолював банк протягом останніх трьох років. Відповідно до українського законодавства, закінчення терміну дії контракту вимагає проведення процедури конкурсного відбору на посаду нового голови правління. До призначення нового голови правління ПриватБанку виконуючою обов’язків буде Ганна Самаріна, заступник голови правління ПриватБанку з питань фінансів.

Додамо, ПриватБанк націоналізували 18 грудня 2016 року - для "запобігання виникнення нестабільності ситуації у банківській системі України та враховуючи системну важливість" банку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram