Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
33120

Зеленський доручив секретарю РНБО підготувати стратегію деокупації Криму

Зеленський доручив секретарю РНБО підготувати стратегію деокупації Криму

Володимир Зеленський

КИЇВ. 26 лютого. УНН. Секретар Ради національної безпеки і оборони, посаду якого наразі займає Олексій Данілов, має підготувати проект стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя. Про це йдеться в анонсованому раніше сьогодні указі Президента №78/2021 від 26 лютого, який оприлюднено на сайті Глави держави, передає УНН.

Цитата:

"Секретареві Ради національної безпеки і оборони України підготувати проект Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя", - йдеться в указі Президента Володимира Зеленського.

Що було раніше 

20 лютого під час наради, що зібралась під головуванням Президента України Володимира Зеленського, обговорили стратегію реінтеграції тимчасово окупованих територій та розбудови потужної системи національної безпеки і оборони.

До слова, у МЗС України ще у липні 2020 року заявляли, що Україна підготувала стратегію деокупації Криму, проте на сьогодні вона не є публічною.

Доповнення

Керівництво України раніше оголосило про створення міжнародного майданчику, який опікуватиметься проблемами Криму — "Кримської платформи". "Кримська платформа" має стати новим міжнародним форматом для підвищення ефективності та координації дій міжнародного співтовариства з деокупації Криму і захисту прав та інтересів кримчан.

"Кримська платформа" має працювати на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав. Другий — рівень глав МЗС та міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень. І четвертий — рівень експертів.

В Офісі Президента вказували, що саміт "Кримської платформи", у якому запланована участь лідерів іноземних держав, відбудеться 23 серпня 2021 року.

Доповнення

7 років тому, 20 лютого 2014 року, розпочалася збройна агресія Російської Федерації проти України. Цього дня до українського Криму почали прибувати російські військові підрозділи в межах операції із захоплення півострова. Незаконна спроба анексії АР Крим та міста Севастополя, а також подальше розв’язання збройного конфлікту на Донбасі стали етапами реалізації плану Росії, спрямованого на руйнування української державності, вказали раніше у МЗС.

Джерело: УНН