Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
42060

Упродовж двох тижнів презентують військову стратегію з деокупації Криму - Офіс Президента

Упродовж двох тижнів презентують військову стратегію з деокупації Криму - Офіс Президента

Володимир Зеленський

КИЇВ. 26 лютого. УНН. Впродовж двох тижнів члени РНБО мають внести свої правки до "Стратегії деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим і міста Севастополя", щоб ухвалити її. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу ОПУ.

Цитата:

"Рада національної безпеки і оборони розглянула проект державної Стратегії деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, яку розроблено за дорученням Президента України Володимира Зеленського. Впродовж двох тижнів члени РНБО мають внести свої правки, щоб ухвалити Стратегію", - йдеться в повідомленні.

Під час брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Стратегію презентують упродовж двох тижнів.

Доповнення

Секретар Ради національної безпеки і оборони, посаду якого наразі займає Олексій Данілов, має підготувати проект стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя.

20 лютого під час наради, що зібралась під головуванням Президента України Володимира Зеленського, обговорили стратегію реінтеграції тимчасово окупованих територій та розбудови потужної системи національної безпеки і оборони.

До слова, у МЗС України ще у липні 2020 року заявляли, що Україна підготувала стратегію деокупації Криму, проте на сьогодні вона не є публічною.

Керівництво України раніше оголосило про створення міжнародного майданчику, який опікуватиметься проблемами Криму — "Кримської платформи". "Кримська платформа" має стати новим міжнародним форматом для підвищення ефективності та координації дій міжнародного співтовариства з деокупації Криму і захисту прав та інтересів кримчан.

"Кримська платформа" має працювати на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав. Другий — рівень глав МЗС та міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень. І четвертий — рівень експертів.

В Офісі Президента вказували, що саміт "Кримської платформи", у якому запланована участь лідерів іноземних держав, відбудеться 23 серпня 2021 року.

7 років тому, 20 лютого 2014 року, розпочалася збройна агресія Російської Федерації проти України. Цього дня до українського Криму почали прибувати російські військові підрозділи в межах операції із захоплення півострова. Незаконна спроба анексії АР Крим та міста Севастополя, а також подальше розв’язання збройного конфлікту на Донбасі стали етапами реалізації плану Росії, спрямованого на руйнування української державності, вказали раніше у МЗС.

Джерело: УНН