Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
34965

Іран відмовився від переговорів зі США щодо ядерної угоди

Іран відмовився від переговорів зі США щодо ядерної угоди

КИЇВ. 28 лютого. УНН. Іран відхилив пропозицію Європейського Союзу організувати прямі ядерні переговори з США, що може спричинити напружені стосунки між Тегераном та західними столицями. Про це пише УНН з посиланням на Wall Street Journal.

Деталі

Два високопоставлені західні дипломати заявили, що Іран поки що відмовився брати участь у переговорах, які організує ЄС, заявивши, що спочатку хоче гарантії того, що США скасують деякі санкції.

США заявили, що візьмуть участь у переговорах, однак Вашингтон відмовився від послаблення санкцій до очних переговорів з Іраном.

Дипломати заявили, що цей крок Тегерану може бути спробою отримати важелі впливу для подальших переговорів і, ймовірно, посилить напруженість у найближчі дні.

Довідково

Ядерна угода між Іраном і шістьма країнами (Великою Британією, Німеччиною, Китаєм, Росією, США і Францією) була підписана у 2015 році. Угода передбачала обмеження ядерної програми Ірану і тимчасові обмеження на продаж і закупівлю озброєнь в обмін на зняття з Тегерана міжнародних санкцій.

Нагадаємо

Іран збільшив обсяг запасів всупереч своїх зобов'язань згідно з ядерною угодою Спільного всеосяжного плану дій (СВПД). Про це з посиланням на конфіденційну доповідь, призначену для держав - учасників Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). 

Іран знову висунув вимогу до Сполучених Штатів Америки, щоб вони першими повернулися до виконання багатосторонньої ядерної угоди 2015 року.

Джерело: УНН