Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
61590

В Україні розформовано всі підрозділи контролю над обігом зброї, всі видані дозволи на зброю перевірять

В Україні розформовано всі підрозділи контролю над обігом зброї, всі видані дозволи на зброю перевірять

КИЇВ. 1 березня. УНН. Внутрішня безпека Нацполіції викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю. Як наслідок, уся дозвільна служба в Україні була розформована, всіх власників зброї правоохоронці перевірять на законність отримання дозволу. Про це заявив голова Національної поліції України Ігор Клименко у відеозверненні, оприлюдненому пресслужбою МВС, передає УНН.

Цитата:

"Щойно я підписав наказ про повне розформування підрозділів контролю за обігом зброї. Мова йде про так звану дозвільну службу. Це рішення виважене та має переконливі підстави. Понад пів року працівники департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції проводили заходи з перевірки роботи цього підрозділу. Ми виявили корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї", - заявив Клименко.

Деталі

Зі слів голови Нацполіції, це - і мисливська вогнепальна нарізна, гладкоствольна зброя і так звані "травмати" - пристрої для відстрілу гумових куль.

"Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи", - повідомив він.

Зі слів Клименка, наразі внутрішня безпека Нацполіції викрила дев'ять співробітників поліції, які організували та брали участь у цій схемі. Серед них - посадовці Центрального апарату Національної поліції України та працівники у регіонах.

За результатами вже звільнено зі служби чотирьох працівників департаменту привентивної діяльності в Центральному апараті поліції.

"В тому числі, перший заступник начальника департаменту та начальник дозвільної системи поліції. Також звільнено п’ятьох відповідальних співробітників у регіонах. Усі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби", - заявив Клименко.

З його слів, наразі Нацполіція завершує формування нового підрозділу з іншими працівниками, які будуть належно виконувати цю роботу.

"Кожна особова справа власника зброї в Україні буде окремо перевірена щодо законності отримання дозволу. Більше 2 тис. дозволів, що були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю вилучено", - зазначив він.

Голова Нацполіції додав також, що серед замовників цієї послуги були і працівники правоохоронних органів, депутати різних рівнів та представники органів державної влади.

Деякі деталі справи розкрив також в ефірі "Україна 24" заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

"Брудні поліцейські почали розміщувати об’яви у деяких Telegram-каналах, соціальних мережах з пропозицією оформлювати дозволи, не подаючи будь-яких заяв. Послуга "заплати гроші – ми все за тебе оформимо". Коли ця схема була викрита, ці люди були звільнені, а всі матеріали передаються ДБР для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності", - повідомив Геращенко.

Що було раніше

Зауважимо, що раніше цього року комітет ВР з питань правоохоронної діяльності погодив проект закону № 4335 “Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї”.

Передбачається зокрема, що за аналогією з Посвідченням водія, буде запроваджено Посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник Посвідчення. Крім цього на кожну одиницю зброї впроваджується технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram