Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
89550

НБУ скоротив список системно важливих банків

НБУ скоротив список системно важливих банків

КИЇВ. 1 березня. УНН. Національний банк України оновив перелік системно важливих банків, що робить щороку. І зі списку вибув Кредобанк. Які банки потрапили до переліку, повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу регулятора.

Цитата:

"Національний банк здійснив щорічний перегляд переліку системно важливих банків. Кількість системно-важливих банків зменшилась на 1 установу – цьогоріч до переліку не потрапив Кредобанк", - повідомили у Нацбанку.

Деталі

Отже, оновлений перелік включає:

 1. А-Банк;
 2. Альфа-банк;
 3. ОТП банк;
 4. Ощадбанк;
 5. Південний;
 6. ПриватБанк;
 7. ПУМБ;
 8. Райффайзен Банк Аваль;
 9. Таскомбанк;
 10. Укргазбанк;
 11. Укрексімбанк;
 12. Укрсиббанк;
 13. Універсал банк.

Для системно важливих банків визначено підвищені вимоги, покликані забезпечити їх вищу стійкість.

По-перше, додатково до нормативного значення достатності основного капіталу для них передбачено буфер системної важливості, який залежить від рівня системної значимості фінустанов. Буфер системної важливості становитиме:

 • 1% для А-Банку, Альфа Банку, ОТП Банку, банку "Південний", ПУМБу, Райффайзен Банку Аваль, ТАС Банку, Укрсиббанку та Універсал банку.
 • 1,5% для Ощадбанку, Укргазбанку, Укрексімбанку.
 • 2% для ПриватБанку.

На сьогодні впровадження буферу системної важливості призупинено через виклики для фінансового сектору, пов’язані із пандемією COVID-19. Терміни активування буферу системної важливості будуть визначені НБУ у другій половині поточного року.

По-друге, ці банки зобов’язані розробляти плани відновлення діяльності згідно з вимогами Нацбанку. Такі плани покликані швидко стабілізувати роботу системно важливих установ в умовах кризи.

По-третє, системні банки мають виконувати посилений норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) - не більше, ніж 20% (для банків, що не є системно важливими його встановлено на рівні 25%). Після втрати статусу системної важливості, банк має дотримуватися посилених вимог протягом ще 12 місяців.

Довідково

Системно важливий банк - термін в законодавстві багатьох країн світу, яким класифікують банки, що займають вагому частку на банківському ринку і потенційне банкрутство яких здатне викликати порушення стабільності фінансової системи країни.

Національний банк щороку визначає системно важливі банки за даними на 1 січня.

Додамо, у 2020 році до списку системно важливих увійшли 14 банків, зокрема, державні Ощадбанк та ПриватБанк.

Джерело: УНН
Теги: НБУ, банки
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram