Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
42015

Рада підтримала законопроект щодо Національного військового меморіального кладовища

Рада підтримала законопроект щодо Національного військового меморіального кладовища

КИЇВ. 3 березня. УНН. Верховна Рада на засіданні у середу прийняла за основу проект закону № 4225 про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища. Відповідне рішення підтримали 304 народні депутати, передає кореспондент УНН.

Деталі

Відповідно до пояснювальної записки, на сьогодні законом не передбачено поняття Національного військового меморіального кладовища та особливості його правовго статутсу.

Так, проектом акту, зокрема, пропонується доповнити Закон України "Про поховання та похоронну справу" новою статтею 23-1, відповідно до якої:

- Національне військове меморіальне кладовище є об’єктом права державної власності та не підлягає приватизації або передачі в оренду.

- Питання про відведення земельної ділянки для розміщення на ній Національного військового меморіального кладовища вирішується відповідно до Земельного кодексу України.

- Замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни. Будівництво Національного військового меморіального кладовища здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до закону.

- Порядок організації поховань та перепоховань на території Національного військового меморіального кладовища визначається Кабінетом Міністрів України.

- Витрати на поховання померлих на території Національного військового меморіального кладовища здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до закону.

- Зразок намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища, затверджується Кабінетом Міністрів України.

- У разі осквернення могил чи намогильних споруд відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб згідно із законом.

- Утримання в належному стані та охорона Національного військового меморіального кладовища забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до закону у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Що було раніше

Нагадаємо, у вересні минулого року уряд ухвалив рішення підтримати законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища.

Метою проекту акта є гідне увічнення пам’яті та організація почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у 20 столітті, військовослужбовців які загинули під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю унаслідок війни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram