Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
63225

"Без доплати з кишені": українцям обіцяють безкоштовну меддопомогу у восьми закладах НАМН

"Без доплати з кишені": українцям обіцяють безкоштовну меддопомогу у восьми закладах НАМН

КИЇВ. 3 березня. УНН. Високоспеціалізовану медичну допомогу люди зможуть отримувати безкоштовно у 8-ми закладах НАМН. Про таке рішення Кабміну повідомили у пресслужбі уряду, передає УНН.

Деталі

Так, Кабмін 3 березня ухвалив рішення щодо розширення переліку установ НАМН України, у яких буде змінено механізм фінансування третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

“Це дозволить людям безкоштовно отримувати високоспеціалізовану медичну допомогу у 8 окремих науково-дослідних установах НАМН”, — вказують в уряді.

До них належать чотири установи, які були учасниками пілотного проекту у 2017-2020 роках, та чотири нові науково-дослідні установи НАМН України:

  • Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка,
  • Інститут травматології та ортопедії,
  • Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії
  • Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського.

Так, учасниками пілотного проекту у 2017-2020 роках були такі науково-дослідні установи Національної академії медичних наук:

  • Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова;
  • Інститут нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова;
  • Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова;
  • Національний науковий центр "Інститут кардіології імені академіка М. Д. Стражеска.

Також уряд затвердив перелік послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, сформований науково-дослідними установами за результатами реалізації пілотного проекту, які не можуть бути надані або надані в обмеженій кількості в інших закладах охорони здоровʼя, а також тарифи на такі послуги.

Коментар урядовця:

"Уряд продовжує підтримувати державні медичні установи для надання пацієнтам безкоштовних високоспеціалізованих медичних послуг та розширює їх перелік. За ці послуги сплачує держава, без доплати з кишені пацієнта. На їх реалізацію Національній академії медичних наук України з державного бюджету у 2021 році передбачено 1,8 млрд гривень. Також реалізація постанови дозволить реєструвати медичні установи в електронній системі охорони здоров’я. Це сприятиме синхронізації дій всіх зацікавлених сторін з питань реформування галузі охорони здоров’я", ‒ прокоментував рішення уряду заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

Доповнення

У Програму медичних гарантій на 2021 рік заклали 35 пакетів медичних послуг, які повинні оплачуватися з державного бюджету, серед них - пакет вакцинації проти COVID-19.

Додамо, Програма медичних гарантій – перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів.

Джерело: УНН
Теги: Кабмін