Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
46005

Голова НАЗК вніс припис Шмигалю та керівнику "Енергоатому"

Голова НАЗК вніс припис Шмигалю та керівнику "Енергоатому"

КИЇВ. 3 лютого. УНН. Голова НАЗК Олександр Новіков вніс припис Прем’єр-міністру Денису Шмигалю для усунення порушень антикорупційного законодавства в діяльності "Енергоатому" та скасування незаконного наказу підприємства про звільнення викривача Олега Поліщука. Про це інформує пресслужба НАЗК, передає УНН.

Цитата:

"НАЗК внесло припис Прем’єр-міністру України про притягнення до відповідальності винних службових осіб ДП "НАЕК "Енергоатом", а також припис т.в.о. президента державного підприємства Петру Котіну", - повідомили в агенстві.

Деталі

Як зазначають в НАЗК, керівник підприємства підписав накази про відсторонення від посади, дисциплінарну відповідальність та звільнення уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП "НАЕК "Енергоатом" Олега Поліщука.

"У приписі вимагається скасувати ці незаконні накази та поновити уповноваженого на посаді. Звільнення уповноважених осіб з ініціативи керівництва має погоджуватися НАЗК. Однак, керівництво ДП "НАЕК "Енергоатом" не надіслало до НАЗК відповідний запит. Також ДП мало повідомити НАЗК про притягнення уповноваженого до дисциплінарної відповідальності не пізніше 2 днів із моменту прийняття наказу. Однак і цього не було зроблено", - зазначають в пресслужбі.

Також повідомляється, що звільненню передувало повідомлення Поліщука до НАБУ, у якому він зазначив про ознаки кримінального корупційного правопорушення з боку посадовців підприємства - після цього він набув статусу викривача.

"Закон забороняє звільняти чи притягувати до дисциплінарної відповідальності викривача за повідомлення про можливі факти корупції. Аби встановити об’єктивну істину в цій справі, НАЗК надіслало до "НАЕК «Енергоатом" запити на надання інформації. Проте керівництво підприємства відмовилося їх виконувати", - наголошують в НАЗК.

Що було раніше

Котін очолив "Енергоатом" у квітні 2020 року, згідно з розпорядженням Кабінету міністрів Шмигаля.

Нагадаємо, у 2020 році "Енергоатом" зазнав мільярдних збитків (проти прибутку минулого року) через різке збільшення заробітних плат і "інших операційних витрат". Зазначимо, що зарплата керівництва "Енергоатому" тримається у таємниці.

Також варто нагадати, за результатами перевірки НАЗК керівнику "Енергоатому" (оператор АЕС) Петру Котіну в грудні минулого року рекомендували провести службове розслідування.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram