Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
33405

Дослідження показали, що експрес-тести на антиген не можуть замінити ПЛР-діагностику

Дослідження показали, що експрес-тести на антиген не можуть замінити ПЛР-діагностику

КИЇВ. 5 березня. УНН. Австралійські вчені провели дослідження експрес-тестів на антиген до коронавірусу як альтернативу ПЛР-тестуванню, опублікувавши результати в The Lancet. Про це повідомляє УНН.

Деталі

Автори дослідження вирішили перевірити, наскільки тести на антиген можуть бути корисними для швидкого виявлення інфікованих при сортуванні пацієнтів в лікарнях. У дослідженні брали участь понад 2,4 тисячі пацієнтів трьох лікарень Мельбурна, у 22 осіб ПЛР виявив коронавірус. Вчені використовували тест компанії Abbot - одного з найбільших світових фармвиробників.

Виявилося, що експрес-тести на антиген дали 7 помилково негативних та один хибнопозитивний результат. Але при повторному тестуванні через декілька днів після збільшення вірусного навантаження виявилося, що експрес-тести все-таки почали показувати правильний результат.

Це вкотре доводить, що експрес-тести на антиген не можуть застосовуватися для тестування контактних або безсимптомних хворих на COVID-19 через низьку чутливість — лише для людей з високим вірусним навантаженням і симптомами хвороби. На відміну від українських ІФА-тестів на антиген коронавірусу, що здатні визначати COVID-19 за 7 днів до появи перших симптомів. 

Доповнення

Нагадаємо, українські вчені запатентували нові ІФА-тести DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген коронавірусу, які щонайменше у 75 разів чутливіші за експрес-тести на антиген компанії Abbot. Саме тому українські тести не вимагають підтвердження методом ПЛР і є його повноцінною, але значно дешевшою альтернативою. 

Джерело: УНН