Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
41760

Україна прагне збільшити участь в місіях і операціях НАТО - Стефанішина

Україна прагне збільшити участь в місіях і операціях НАТО - Стефанішина

КИЇВ. 11 березня. УНН. Вступ України до НАТО – це принципове питання для політичного лідерства України. Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час зустрічі з генерал-лейтенантом Роджером Клутьє, командувачем Cухопутних військ НАТО в Європі, пише УНН.

Деталі

Сторони обговорили стратегічні вектори інтеграції України до НАТО у військовій сфері, зокрема в межах Партнерства з розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partnership - EOP).

Стефанішина зосередила увагу на тому, що Україна робить все можливе для максимального використання статусу EOP.

"Вступ України до НАТО – це принципове питання для політичного лідерства України. Сьогодні той історичний момент, коли і Президент України, і парламентська монобільшість, і уряд об’єднані в прагненні здійснити всі необхідні внутрішні трансформації на шляху до членства України в НАТО. В першу чергу, ми фокусуємось на модернізації сектору безпеки і оборони за стандартами і практиками Альянсу. Ми вже розпочали ключову для цього реформу – трансформацію Служби безпеки України з правоохоронного органу в спецслужбу, керуючись кращим світовим досвідом і практиками країн-членів Альянсу", – зазначила Стефанішина.

"Спроможності і безцінний досвід наших Збройних Сил і спецслужб у протидії гібридним атакам Росії вже дозволяють перейти на наступну сходинку інтеграції України до НАТО, і, таким чином, суттєво посилити найкращу в світі систему колективної оборони. Переконана, що безпека НАТО та України взаємозалежні, і саме це є основою процвітання не лише Європи, а й всього трансатлантичного регіону", – підсумувала Стефанішина.

Зі свого боку командувач Сухопутних військ НАТО підтвердив незмінну підтримку Альянсу незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема у контексті протидії збройній агресії Російської Федерації проти України.

Доповнення

Президент України Володимир Зеленський обговорив з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом актуальні питання реалізації євроатлантичного курсу України та можливості поглиблення практичної співпраці з Альянсом, а також повідомив, що найближчою метою України — є ПДЧ НАТО.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram