Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
33300

Перевозили небезпечний біологічний матеріал у пакетику: скандал із тестуванням на COVID-19 на КПВВ

Перевозили небезпечний біологічний матеріал у пакетику: скандал із тестуванням на COVID-19 на КПВВ

КИЇВ. 23 березня. УНН. Правоохоронці затримали особу, яка в громадському транспорті у звичайному поліетиленовому пакеті перевозила до найближчої ПЛР-лабораторії біологічні зразки потенційних хворих на COVID-19, взяті на КПВВ "Станиця Луганська". Про це ТРК Донбас Онлайн розповіла головна лікарка ЦПМСД Станичнолуганської райради Світлана Сємєнєнко, передає УНН.

Цитата:

"Були порушені умови. Це (біологічні зразки – ред.) передавалося маршруткою. Просто цивільною маршруткою, де їхали люди. Це був звичайний пакет, поліетиленовий. І в цьому пакеті знаходилося 36 зразків відбору біологічного матеріалу. Це є біологічний матеріал, це є інфекція. Ми будь-яку людину, яка звертається за отриманням ПЛР-тесту, розглядаємо, як потенційного позитивного хворого", - розповіла Сємєнєнко.

Деталі

На українських КПВВ загалом запроваджено безкоштовне експрес-тестування на COVID-19. Однак на окремих пунктах у нього дуже низькі темпи: за інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на КПВВ "Станиця Луганська" перевірили 187 осіб безкоштовними експрес-тестами на антиген із 2583 осіб, які перейшли на підконтрольну Україні територію.

Також для зняття з самоізоляції у додатку "Вдома" можна надати результат ПЛР-тесту, який на КПВВ можна виконати виключно у приватних лабораторіях за гроші. Посередники прямо там здійснюють забір матеріалу та транспортують його у ПЛР-лабораторії. Саме такого посередника й виявили в маршрутці за порушенням умов зберігання біологічно небезпечних зразків, які потенційно можуть містити коронавірус.

Доповнення

Академік НАН Володимир Широбоков критично висловився стосовно організації тестування на КПВВ, яка може призвести до нових спалахів COVID-19. Єдиною стратегію, за словами науковця, яка гарантуватиме високу точність тестування на COVID-19 є вітчизняний лабораторний імуноферментний аналіз (ІФА) на антиген коронавірусу. За допомогою особливих методів посилення сигналу, ІФА-тест DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген здатен виявляти хворобу за 7 днів до появи перших симптомів. 

Тож він є повноцінною альтернативою ПЛР-методу, але значно простіший: не потребує спеціального дорого обладнання та може проводитись на базі будь-якого медичного закладу.

Відзначимо, що український тест йде в комплекті з унікальним розчином для транспортування біологічних зразків, який знищує вірус, але зберігає його антигени. Таким чином біологічні зразки хворих на COVID-19 безпечні для лабораторного персоналу, для того, хто транспортує та для всіх оточуючих. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram