Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
40890

Експерт назвав вигоди для України від відродження виробництва власних вакцин

Експерт назвав вигоди для України від відродження виробництва власних вакцин

КИЇВ. 29 березня. УНН. Питання внутрішнього виробництва вакцин важливе в контексті національної біобезпеки. Крім цього, є й економічні вигоди від відродження виробництва вітчизняних вакцин в Україні. Які ще можливості для держави відкриває відновлення інституту виробництва вакцин, в коментарі УНН розповів політичний оглядач Геннадій Дубов.

Цитата:

"Безумовно, відродження виробництва вакцин - це важливо для біобезпеки та національної безпеки в цілому. Питання полягає в тому, що забезпечувати самостійно національну безпеку - це дуже дорого в цілому, якщо стосується армії. І приблизно така ж ситуація в плані виробництва вакцин. Але базове виробництво вакцин - це дуже важливе питання національної безпеки", - зазначає експерт.

Деталі

За словами Дубова, крім фармакологічної незалежності, це приносить також істотний прибуток країні.

"Це і великий плюс для економіки. Якщо існують потужності, а сьогодні є дефіцит вакцин у багатьох, то та ж Індія бере технології, ліцензію на виробництво вакцини AstraZeneca і успішно продають її за кордон. Якби у нас були якісні потужності в достатній кількості, то, думаю, придбати ліцензію, точно також виробляти вакцину і продавати за кордон не було б проблемою", - впевнений Дубов.

На його думку, таким чином Україна не тільки забезпечить населення власними вакцинами, але і створить додаткові робочі місця, залишивши гроші держбюджету і податки всередині країни.

"Це забезпечить додаткові робочі місця і сплату податків. Завод на сьогодні побудувати простіше, ніж повністю відновити науково-технічну базу, але цей процес просто довше і дорожче. Було б добре, якби Україна увійшла в лідери розробки медикаментів і вакцин", - резюмував Дубов.

Що було раніше

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, МОЗ планує відновлювати виробництво всіх вакцин в Україні. Необхідність цього стала очевидна у зв'язку з ситуацією, коли багато країн в умовах дефіциту стали обмежувати експорт вакцин від COVID-19 в інтересах власного населення.

"Саме тому ми хочемо відновити виробництво вакцин. Ми не говоримо зараз про COVID-19, ми говоримо про інші вакцини, тому що це питання національної безпеки, коли у нас є власне виробництво", - зазначив Степанов. 

Джерело: УНН