Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
87540

В Японії аномально рано зацвіли сакури

КИЇВ. 31 березня. УНН. В Японії настав самий ранній сезон цвітіння сакури за 1 200 років. Про це пише BBC, повідомляє УНН.

Деталі

Про це відомо, оскільки перші записи про спостереження за цвітінням сакури в цій країні, які є в розпорядженні дослідників, зробили представники імператорського двору ще у 812 році нашої ери.

Попередній рекорд, як вважається, був встановлений у 1409 році: тоді пік сезону цвітіння припав на 27 березня. Цьогоріч це сталося на день раніше - 26 березня. Дослідники кажуть, що в останні десятиліття пік сезону цвітіння настає все раніше і можливою причиною цього називають глобальні зміни клімату.

Дані демонструють, що приблизно з 1800 року піковий день сезону цвітіння в Кіото поступово зсувається з середини квітня ближче до березня.

Пік цвітіння триває лише кілька днів. Але є надзвичайно важливим для культури та економіки Японії та має назву ханамі.

Довідково

В Японії вишневий колір символізує хмари (завдяки тому, що безліч квітів сакури часто розпускаються разом) і метафорично позначає ефемерність життя. Завдяки цьому квітка сакури глибоко символічна в японській культурі, її образ часто використовується в японському мистецтві, аніме, кінематографі та інших сферах.

Зображення квітів сакури зустрічаються на всіх видах японських споживчих товарів, включаючи кімоно, канцелярське приладдя та посуд.

Сакура - панівний мотив японського татуювання іредзумі. Там квіти вишні часто зображуються разом з іншими традиційними мотивами - коропами, драконами і тиграми.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram