Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
37575

В Україну не можуть в'їхати вакциновані російським “Спутником V” - прикордонники

В Україну не можуть в'їхати вакциновані російським “Спутником V” - прикордонники

КИЇВ. 10 червня. УНН. Документ про вакцинацію від коронавірусу російським препаратом “Спутник V” не дає іноземцям права в'їзду до України. Таку інформацію оприлюднили у Держприкордонслужбі України, передає УНН.

Цитата:

“За останні два дні в пунктах пропуску через державний кордон України спостерігаються випадки, коли з-за кордону намагаються в’їхати іноземці з документами про імунізацію вакциною “Спутник V”. Наголошуємо, такий документ не дає права на в’їзд в Україну, оскільки дана вакцина не включена до переліку ВООЗ", - повідомили у Держприкордонслужбі.

Деталі

У ДПСУ нагадали, що урядом розширено перелік документів, при наявності яких дозволяється перетинати кордон України на в’їзд під час карантинних обмежень або уникнути самоізоляції.

Однак, вказали у відомстві, необхідні для перетину кордону результати тесту про COVID-19 та документ про вакцинацію мають містити достатню інформацію.

"Вакцини, щодо яких може бути розглянутий документ про отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, повинні бути включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях", - наголосили у ДПСУ.

На даний час до такого переліку належать наступні вакцини:

  • BNT162b2/COMIRNATY Tozinameran (INN) виробництва Pfizer/BioNTech (зареєстровано в Україні під назвою КОМІРНАТІ);
  • AZD1222 виробництва AstraZeneca/Oxford (зареєстровано в Україні під назвою АСТРАЗЕНЕКА);
  • Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India Oxford (зареєстровано в Україні під назвою КОВІШЕЛД);
  • Ad26.COV2.S виробництва Janssen;
  • mRNA-1273 виробництва Moderna;
  • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (lnCoV) виробництва Sinopharm/BIBP;
  • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated виробництва Sinovac (зареєстровано в Україні під назвою КОРОНАВАК).

Доповнення

В Україні розширено перелік документів, які дозволяють перетнути кордон у період дії карантину.

Відтепер, з урахуванням ухвалених урядом змін, іноземним громадянам та особам без громадянства (у т.ч. власникам посвідки на тимчасове проживання в Україні), для в'їзду в Україну, окрім полісу (свідоцтва, сертифікату), необхідно мати або негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, які проведено не більш як за 72 години до перетинання державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданий англійською мовою або з перекладом англійською мовою.

У разі відсутності тесту/вакцинації та/або страхового поліса в перетинанні державного кордону для в'їзду в Україну буде відмовлено.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram