Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
63225

У Зеленського не бачать підстав для паніки через блокування роботи КСУ: пояснили простою мовою, що відбувається

У Зеленського не бачать підстав для паніки через блокування роботи КСУ: пояснили простою мовою, що відбувається

КИЇВ. 10 червня. УНН. Конститууційний суд України має відновити роботу в звичайному режимі вже з наступного тижня, сьогоднішнє “заблоковане” засідання – це звичайна робоча ситуація. Про це УНН розповів представник Зеленського в КСУ, народний депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський.

Цитата

“Я не бачу підстав для паніки, це звичайна робоча ситуація… Я думаю, що з наступного тижня Конституційний суд буде працювати”, - зазначив представник Президента.

Деталі

Як пояснив УНН Веніславський, сьогодні питання стояло не в тому, забезпечити участь у засіданнях Олександра Тупицького та Олександра Касмініна, а в тому що 3 червня під час усних слухань конституційності закону про ринок землі сільськогосподарського призначення народні депутати Власенко та Німченко заявили клопотання про те, що вони вважають неможливим слухання даної справи без участі цих колишніх суддів.

У зв’язку з тим, що це клопотання не було розглянуто і не було вирішено, а вирішити його можна лише шляхом відмови у задоволенні клопотання (тому що у КСУ немає повноважень, щоб забезпечувати участь тих осіб, які не мають статусу судді в зв’язку з тим що укази про їх призначення були скасовані), технічні, процедурні моменти вирішення цього клопотання стали підставою того, що не вдалось затвердити порядок денний у вівторок і сьогодні, 10 червня.

Цитата

“Завтра Конституційний суд має зібратись на засідання і якраз обговорити це питання. Я думаю, що завтра воно буде вирішено, і з наступного тижня ми можемо очікувати, що Конституційний суд повернеться до поточної роботи і блокування навряд чи можна очікувати, їх не буде”, - зазначив Веніславський.

Контекст

Сьогодні народний депутат Ольга Совгиря повідомила, що шість суддів Конституційного Суду України в ультимативній формі заблокували діяльність КСУ, вимагаючи забезпечити участь в судових засіданнях колишнього голови КСУ Олександра Тупицького.

Доповнення

Президент України Володимир Зеленський 27 березня підписав указ, яким скасував укази ще часів Януковича про призначення суддями Конституційного Суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Раніше Президент відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.

Перед цим в ОГП вказували, що Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру Тупицькому у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч. 2 ст. 384 КК України) — й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

А ще наприкінці жовтня ДБР розпочало кримінальне провадження щодо голови КСУ Тупицького.

Це сталося на тлі того, як 27 жовтня Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram