Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
35910

Країни ЄС розробили план щодо полегшення транскордонного туризму влітку

Країни ЄС розробили план щодо полегшення транскордонного туризму влітку

КИЇВ. 11 червня. УНН. Країни Європейського союзу домовилися про ослаблення обмежень на поїздки влітку, що дозволить повністю вакцинованих туристам уникнути тестів або карантину і розширить список регіонів ЄС, з яких можна безпечно подорожувати. Про це інформує УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Посли з 27 країн-членів ЄС схвалили змінену пропозицію Європейської комісії про те, що люди, які пройшли повну вакцинацію протягом 14 днів, повинні мати можливість вільно подорожувати з однієї країни ЄС в іншу, заявив президент ЄС Шарль Мишель.

Обмеження для інших мандрівників повинні ґрунтуватися на тому, якою мірою країна, з якої вони прибувають, контролює зараження COVID-19.

Трохи більше чверті дорослого населення ЄС в даний час повністю вакциновані.

Переглянуті керівні принципи запрацюють, коли ЄС введе сертифікати COVID-19, в яких буде вказано, чи вакцинована людина, чи має вона імунітет, чи була вона раніше інфікована, або людина має негативний ПЛР-тест. Система повинна бути готова до 1 липня, хоча деякі країни випустять сертифікати раніше.

У міру прискорення вакцинації, ЄС змінить колірне кодування країн, яке він використовував, для визначення безпеки регіонів в межах ЄС.

У "зелених" регіонах тепер має бути менше 25 випадків коронавірусної інфекції на 100 000 людей за 14 днів, з менш ніж 4% позитивних тестів.

Для виїзду із зеленої зони обмежень не буде, з помаранчевої - тестування; для червоної - можливий карантин.
Діти у віці 12 років і старші можуть пройти тестування, але будуть поміщені в карантин тільки в тому випадку, якщо це необхідно для супроводжуючого їх дорослого.

Країни-члени ЄС також зможуть задіяти "екстрене гальмо", щоб заборонити подорожі всім мандрівникам з регіону, в якому спостерігається сплеск більш заразних варіантів захворювання.

Система призначена також для країн, які не є членами ЄС в Шенгенській зоні з відкритим кордоном - Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, але не для колишнього члена ЄС - Великої Британії.

Відвідувачі з інших країн також можуть приїхати до ЄС, якщо зможуть довести, що вони вакциновані.

Таким чином, з 3 червня ЄС рекомендує державам-членам скасувати заборону на в'їзд для резидентів наступних третіх країн:

  • Австралія
  • Ізраїль
  • Японія
  • Нова Зеландія
  • Руанда
  • Сінгапур
  • Південна Корея
  • Таїланд
  • Китай, включаючи Гонконг та Макао (за умови підтвердження взаємності)

Однак прикордонна політика в цілому є справою окремих країн ЄС, тому вони як і раніше можуть встановлювати свої власні правила.

Додамо

1 червня 2021 року система перевірки цифрових сертифікатів COVID в ЄС, була запущена в семи країнах-членах, які вже підключені і видають і/або перевіряють сертифікати: Болгарія, Чеська Республіка, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія і Польща.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram