Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
62115

У львівському лісі місцеві знайшли контейнер з радіоактивним цезієм

У львівському лісі місцеві знайшли контейнер з радіоактивним цезієм

КИЇВ. 12 червня. УНН. Металевий контейнер з радіоактивним Цезієм-137 знайшли у лісі Дрогобицького району на Львівщині місцеві жителі і перенесли його на одне з приватних подвір'їв. Наразі влада вирішує, як його утилізувати. Про це УНН повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

Деталі

Виявили металевий контейнер 11 червня в лісі біля села Модричі. Пізніше він був доставлений на територію приватного господарства у місто Борислав.

"На контейнері було виявлено напис – “Осторожно! Радиоактивно!”... За попередньою інформацією контейнер містить Цезій-137 і є промисловим гамма випромінювачем. Радіаційний фон контейнера складає 6,7 мікрозіверт", - розповіли у департаменті.

Про знахідку було повідомлено підрозділ ДСНС, відділення Національної поліції, керівництво міської ради міста Борислав.

Місце його знаходження огороджено і охороняється. Вирішується питання про місце його утилізіції.

Поліція і ДСНС наразі інцидент не коментували.

Додамо

Цезій-137 — один з головних компонентів радіоактивного забруднення біосфери. Міститься в радіоактивних осадах, радіоактивних відходах, викидах заводів, які переробляють відходи атомних електростанцій. Цезій-137 використовується у вимірювальній техніці, для радіаційної стерилізації харчових продуктів, медичних препаратів і ліків, в радіотерапії для лікування злоякісних пухлин та ін.

За даними з відкритих джерел, природний радіаційний фон становить від 0,05 до 0,2 мікрозіверта на годину. 

При впливі протягом декількох годин вважається безпечним випромінювання на рівні не більше ніж 10 мікрозівертів на годину (1 мілірентген).

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram