Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
87960

Жителям зони ООС спрощують доступ до іпотеки: підписано закон

Жителям зони ООС спрощують доступ до іпотеки: підписано закон

КИЇВ. 12 червня. УНН. Закон № 1451-ІХ про звуження дії мораторію на санкції за кредитами для громадян, які проживають на території проведення АТО/ООС, що має дозволити скористатися їм іпотечним кредитуванням, підписано Президентом Володимиром Зеленським. Про це УНН повідомили в Офісі Президента.

Цитата:

Закон "спростить доступ громадянам, які володіють нерухомістю в Луганській, Донецькій та частині Харківської області, до банківського кредитування, зокрема державних програм “Доступні кредити 5-7-9%” та “Доступна іпотека 7%” на рівних умовах з усіма громадянами України", відзначили в ОП.

Деталі

Йдеться про закон “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг" № 1451-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 19 травня.

Закон скасовує заборону нараховувати пені та штрафи на основну суму заборгованості за кредитами, які брали після 1 травня 2021 року громадяни України, які проживають на території проведення антитерористичної операції (крім окремо визначених населених пунктів).

Відповідні положення застосовуються до договорів, укладених після 1 травня або до яких після цієї дати за погодженням сторін вносилися зміни щодо продовження строків, зменшення розміру відсотків і штрафів.

Тобто українці, які проживають у зоні проведення АТО/ООС і мають заборгованість за кредитами, взятими до травня цього року, і надалі мають право не платити пеню та штрафи на основну суму заборгованості.

Також, згідно з документом, скасовується заборона на звернення стягнення на заставне майно за кредитами, що оформлені після травня 2021 року під заставу нерухомості, яка належить громадянам і представникам малого й середнього бізнесу та розташована в зоні проведення АТО/ООС.

Таким чином залишиться в дії заборона виселяти громадян із житлових будинків, переданих в іпотеку за чинними кредитними договорами, навіть на підставі судового рішення про звернення стягнення на об’єкт іпотеки.

Це, як очікується, гарантує збереження прав для людей, які мали або мають складне фінансове становище через проведення АТО/ООС.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Довідково

До цього часу діяло законодавство, що унеможливлювало кредитування фізичних осіб за іпотекою, а також обмежувало права малого та середнього бізнесу щодо кредитування бізнесу під заставу нерухомості, яка належить фізичним особам та фізичним особам-підприємцям.

Критика

Як вказують в організації "Юридична сотня", оскільки закон звужує дію мораторію на нарахування штрафів на кредити, а також реалізацію іпотечного майна, це потенційно може звузити державні гарантії захисту прав людей, які проживають на території проведення АТО/ООС. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram