Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
49035

Черговий будівельний скандал в Одесі: близьких до мера Кауфмана і Грановського звинуватили у відчуженні Пасажу

Черговий будівельний скандал в Одесі: близьких до мера Кауфмана і Грановського звинуватили у відчуженні Пасажу

КИЇВ. 16 червня. УНН. Бізнесмени Олександр Грановський і Борис Кауфман протягом багатьох років отримували прибуток з оренди приміщень в Пасажі, пізніше їм вдалося викупити будівлю за дуже низькою ціною, 100 грн за кожну акцію, передає УНН з посиланням на "Монітор".

Цитата:

"До 2003 року будівля Пасажу знаходилося в комунальній власності, але грошей в бюджеті, як завжди, на його реставрацію "не було". Тому було вирішено створити закрите акціонерне товариство, куди крім міськради увійшли приватні компанії Бориса Кауфмана і Олександра Грановського. Влада стверджувала, що приватник потрібен для інвестування в реставрацію", - повідомили в "Моніторі".

Деталі

Голосування депутатів призвело до того, що у власності мерії виявилося 35% акцій, решта 30% належали компанії "Укрбудсервіс" і 35% "Clear Water Bay Hotels". Обидві приватні компанії входили в орбіту Бориса Кауфмана і Олександра Грановського.

До 2006 року ніякої реставрації Пасажу не спостерігалося, а в 2006 "інвестори" провели закриті збори, не запросивши мерію. На цих зборах компанії внесли зміни в статут ЗАТ, випустивши 382 тис. 760 нових акцій по 100 гривень за штуку, які тут же придбав "Укрбудсервис" і став власником 50% акцій.

"Тим самим приватник "розмив" частку Одеської міськради до 24,69% і за фактом отримав будівлю під свій контроль. Можна помітити точність, яку показали Кауфман-Грановський, знизивши частку мерії нижче 25% акцій, що становлять "блокуючий пакет акцій". Справа в тому, що без згоди учасника товариства, у якого на руках 25% акцій, ніякі рішення приймати не можна. Менше 25% акцій вже нічого не вирішують", - додали в "Моніторі".

У 2013 році міськрада Одеси продала свою частку за 32,1 млн грн або по 100 гривень за кожну акцію.

"Серед тодішніх "регіоналів", які лобіювали питання продажу, був і діючий мер Одеси Геннадій Труханов, який тепер є "бізнес-партнером" Кауфмана і Грановського. У голосуванні він не брав участі, але в залі був присутній на правах народного депутата від "Партії регіонів", - повідомили в "Моніторі".

Згідно з інформацією Департаменту комунальної власності Одеської міськради, з 32,1 млн гривень, прописаних в рішенні сесії, до бюджету міста надійшло лише 20,2 млн гривень. До того ж гроші надійшли в грудні 2015 року, коли курс долар вже був по 23,8 гривень. Тобто викупити $ 6-мільйонну частку міста бізнесмени в результаті змогли за 848 тис. доларів.

Доповнення

У місцевих ЗМІ Кауфмана і Грановського називають "спонсорами" Геннадія Труханова або "тіньовими господарями" Одеси. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram