Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
43920

Експерт з питань освіти: потрібна ініціатива з регулярного тестування студентів на COVID-19

Експерт з питань освіти: потрібна ініціатива з регулярного тестування студентів на COVID-19

КИЇВ. 17 червня. УНН. У чотирьох ірландських університетах розпочато широкомасштабне антигенне тестування, щоб запобігти поширенню Covid-19 серед студентів та співробітників. Експерт з питань освіти Володимир Онацький вважає, що така ініціатива вкрай необхідна для впровадження в Україні для повернення навчального процесу в вищих навчальних закладах до звичного ритму, повідомляє УНН.

Цитата:

"Це дуже важливо і доцільно, особливо у місті Києві. Бо Київ є скопищем гуртожитків, де є величезна кількість людей, які спільно мешкають. Тому це було б дуже доцільно. Хоча б при студентських містечках це запровадити, бо як показує статистика, то Київ займає вже майже рік за кількістю виявленого COVID-19, у студентів зокрема. Адже паралельно з цим вимагати дотримання дистанції 1,5 метри у студентів для спілкування між собою – це майже недосяжна мета", - вважає експерт.

Деталі

На думку Володимира Онацького, організоване регулярне масове тестування пришвидшить процес повернення студентів до звичного навчального процесу та нормального життя, а також зменшить розповсюдження COVID-19 в цілому.

"Це було б доречно, і це б пришвидшило процес повернення наших студентів до нормального життя. Головне, аби на це була чиясь воля, щоб цю ініціативу хтось заявив і реалізував", - вважає Онацький.

Доповнення

В Україні процес масового скринінгу окремих груп населення, зокрема студентів, можна реалізувати за допомогою повсюдного використання ІФА-тестів на антиген коронавірусу. Вони за точністю повністю заміняють ПЛР-метод, але для отримання точного результату необхідно лише трохи більше пари годин. 

При цьому він коштує 70 грн, що допоможе значно здешевити процес ковідних скринінгів різних груп населення. 

Так, журналісти УНН підрахували, що купуючи замість експрес-тестів на антиген іноземних виробників — ІФА-тести на антиген українського виробництва, можна заощадити за рік 580 млн грн. А це, наприклад, зарплата 64 444 лікарів. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram