Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
44970

Рада ухвалила законопроект про авіаправила, який все ще створює ризики для мовного законодавства

Рада ухвалила законопроект про авіаправила, який все ще створює ризики для мовного законодавства

КИЇВ. 17 червня. УНН. Рада ухвалила на повторному першому читанні проект закону № 3683 щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України. Рішення підтримало 247 народних депутатів України, передає кореспондент УНН.

Деталі

Так, законопроектом передбачено внесення змін до Повітряного кодексу України в частині визначення, що авіаційні правила України розробляються, приймаються і впроваджуються відповідно до стандартів і рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації, нормативних актів Міжнародної асоціації повітряного транспорту, Європейської асоціації з безпеки аеронавігації (Євроконтролю), Європейського агентства з безпеки польотів, інших міжнародних авіаційних організацій та з урахуванням законодавства Європейського Союзу у галузі цивільної авіації.

Авіаційні правила України, розроблені відповідно до нормативних актів Європейського агентства з безпеки польотів і які містять положення технічних стандартів та вимог для сертифікації, нагляду та експлуатації повітряних суден, є нормативно-технічними та можуть прийматися мовою оригіналу;

Також пропонується внести зміни до Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності", Закону України "Про стандартизацію" та Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Зазначимо, що, згідно з запропонованими змінами до Повітряного кодексу, Авіаційні правила України є нормативно-технічними документами та можуть прийматися мовою оригіналу.

Також зазначимо, що у згаданій частині, ГНЕУ звертає увагу на те, що відповідні положення проекту:

- не в повній мірі відповідають принципу правової визначеності, який відповідно до правової позиції Конституційного Суду України вимагає чіткості, зрозумілості й однозначності правових норм, зокрема, їх передбачуваності (прогнозованості) та стабільності;

- створюють ризики порушення вимог ст. 13 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", відповідно до яких мовою нормативно-правових актів і актів індивідуальної дії, діловодства і документообігу органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування є державна мова; мовою локальних актів, що регулюють діяльність підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності, є державна мова.

Додамо

Верховна Рада у лютому поточного року направила до комітету для підготовки до повторного першого читання законопроект № 3683.

Тоді Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зазначав, що окремі норми законопроекту суперечать Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram