Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
44010

Всі публічні послуги перейдуть в онлайн: Рада підтримала законопроект

Всі публічні послуги перейдуть в онлайн: Рада підтримала законопроект

КИЇВ. 17 червня. УНН. Верховна Рада на засіданні у четвер ухвалила в першому читанні проект закону № 5495 про особливості надання електронних публічних послуг. Рішення підтримали 263 народні депутати, передає кореспондент УНН.

Цитата:

"Революційний законопроект про особливості надання електронних публічних послуг забезпечить можливість надавати всі державні послуги онлайн, ліквідувати довідки та інші непотрібні документи, від яких страждають громадяни та бізнес, витрачаючи час, нерви та гроші на їх отримання, заборонити органам влади вимагати паперові документи у громадян України", - сказав Голова Комітету з питань цифрової трансформації Михайло Крячко, представляючи законопроект у Раді.

Деталі

Як зазначають автори ініціативи, наразі законодавством України не врегулювано питання щодо надання публічних послуг у електронній формі, що призводить до виникнення перешкод в їх отриманні громадянами України. За їхніми даними, водночас, тільки електронними публічними послугами через Єдиний державний вебпортал електронних послуг починаиючи з 2020 року скористалося близько 573 тисяч осіб.

У зв’язку з зазначеним, виникла необхідність щодо законодавчого врегулювання питань, пов’язаних з наданням та отриманням всіх категорій публічних послуг, зокрема, в електронній формі.

Так, проектом закону вводяться нові терміни, такі як "електронна публічна послуга", "автоматичний режим надання електронної публічної послуги", "комплексна електронна публічна послуга", "система електронної взаємодії електронних ресурсів", "публічна послуга", інших термінів, пов’язаних з наданням чи отриманням електронних публічних послуг, а також встановлюються особливості їх надання.

Також документ вносить зміни до Закону України "Про адміністративні послуги", необхідні для врегулювання питань, пов’язаних з наданням публічних послуг в електронній формі.

Що було раніше

Міністерство цифрової трансформації України у січні цього року повідомило, що розпочало розробку законопроекту, який повинен заборонити держорганам в Україні вимагати паперові документи у громадян, якщо вони є в електронних державних реєстрах.

У грудні минулого року Федоров анонсував, що у 2021 році Україна починає переходити у режим “без паперів”, коли усі послуги стануть цифровими. І чиновники не зможуть вимагати від людей паперові довідки.

Запуск режиму paperless в Україні заплановано на 24 серпня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram