Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
94050

В ООН назвали посуху “наступною пандемією”

В ООН назвали посуху “наступною пандемією”

КИЇВ. 18 червня. УНН. Засуха — це прихована глобальна криза, яка ризикує стати “наступною пандемією”, якщо країни не вживатимуть термінових заходів щодо управління водними та земельними ресурсами та боротьби з надзвичайною ситуацією з кліматом. Про це заявила в ООН, передає УНН з посиланням на The Guardian.

Деталі

Щонайменше 1,5 мільярда людей безпосередньо постраждали від посухи у цьому столітті, а економічні витрати приблизно за той час оцінюються у 124 мільярди. Розвинені країни не мають імунітету. В останні роки США, Австралія та Південна Європа переживали посуху. Прямий вплив на посуху коштує понад 6 млрд. доларів на рік в США та близько 9 млрд. євро в ЄС, але це також, ймовірно, є серйозними недооцінками.

Зростання населення також піддає більшу кількість людей у багатьох регіонах наслідкам посухи.

Цитата

Мамі Мізуторі, спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань зменшення ризику стихійних лих, зазначила: “Посуха на межі перетворення у наступну пандемію, і немає вакцини для її лікування. У найближчі кілька років більша частина світу житиме з водним стресом. Попит буде випереджати пропозицію протягом певних періодів. Посуха є головним фактором деградації земель та зниження врожайності основних сільськогосподарських культур”.

Вона сказала, що багато людей мали уявлення про посуху, яка впливає на пустельні регіони Африки, але це не так. Зараз посуха широко розповсюджена, і до кінця майже усі країни зазнають її у певній формі.

Мізуторі закликала уряди вжити заходів щодо запобігання посухи шляхом реформування та регулювання способу видобутку, зберігання та використання води та управління землею. За її словами, системи раннього попередження можуть значно допомогти людям, які перебувають у небезпеці, і що тепер доступні передові методи прогнозування погоди.

Звіт під назвою “Звіт про глобальну оцінку зменшення ризику стихійних лих: Спеціальний звіт про посуху 2021 року” був опублікований 17 червня і буде врахований в дискусіях на життєво важливих переговорах ООН з питань клімату, відомих як Cop26, які мають відбутися в Глазго в листопаді.

Нагадаємо

Згідно з новим дослідженням науковців Кембриджського університету, літні посухи, що спостерігались у Європі у 2003, 2015, 2018 роках значно перевищують показники за останні два тисячоліття.

Бразилію, за прогнозами, очікує найгірший період посухи за 91 рік, на тлі чого ціни на каву арабіка зросли до максимуму за 4,5 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram