Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
67860

Вітчизняний антигенний ІФА-тест точно виявляє "дельта-штам" коронавірусу – експерт

Вітчизняний антигенний ІФА-тест точно виявляє "дельта-штам" коронавірусу  – експерт

КИЇВ. 24 червня. УНН. Вітчизняний ІФА-тест на антиген виявляє небезпечний "дельта-штам" коронавірусу так само точно, як і його інші мутації, розповів у коментарі УНН один із розробників – головний технолог “Діапроф-Мед” Андрій Горлов.

Цитата:

"Українська унікальна розробка – ІФА-тест на антиген – є дуже ефективним. Ми маємо доступ до бази нуклеотидних послідовностей усіх мутацій SARS-CoV-2. Тож постійно аналізуємо і порівнюємо мутації, які виникають у білку нуклеокапсиду, що використовується в наших тест-системах на антиген з новими мутаціями та дуже чітко слідкуємо за розбіжностями. Мушу сказати, що у нас абсолютний збіг у послідовності з мутантним штамом – 98,8%. Тому конструкція, яку ми використовуємо зараз, є ефективною для діагностування саме мутантних штамів", - розповів Андрій Горлов.

Деталі

На думку експерта, український ІФА-тест на антиген є ефективним інструментом для тестування навіть безсимптомних хворих, адже здатен діагностувати COVID-19 ще за 7 днів до появи перших симптомів.

Тож його доцільно використовувати для превентивної діагностики хвороби в навчальних закладах, аеропортах, перед масовими заходами чи концертами тощо, вважає Горлов.

Доповнення

Раніше журналісти УНН підрахували, що держава, купуючи замість експрес-тестів на антиген іноземних виробників — ІФА-тести на антиген українського виробництва, може заощадити за рік 580 млн грн. А це, наприклад, зарплата 64 444 лікарів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram