Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
58155

Суд виніс рішення у справі шведського гіганта Scania проти української “Журавлини”

Суд виніс рішення у справі шведського гіганта Scania проти української “Журавлини”

КИЇВ. 23 червня. УНН. Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу дистриб’ютора шведських вантажівок Scania Україна щодо рішення суду першої інстанції на користь української компанії “Журавлина”, передає кореспондент УНН. Таке рішення суд ухвалив сьогодні, 23 червня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кинути виклик шведському гіганту Scania на 123 мільйони: українська компанія вперше озвучила свою позицію 

Деталі

"Північний апеляційний господарський суд постановив апеляційну скаргу ТОВ з іноземними інвестиціями "Сканія Україна" задовольнити", - вказав головуючий суддя Геннадій Коробенко.

Мова йде про скасування рішення Господарського суду першої інстанції щодо стягнення зі Scania на користь "Журавлини” 123 млн грн компенсації за 2012-2017 рр. 
Крім того, суд постановив стягнути з компанії "Журавлина" на користь компанії Scania витрати щодо судового збору у розмірі 1 млн 8 тис. 525 грн.

Разом із тим в української компанії "Журавлина" залишилась можливість відстоювати свою правоту та оскаржити рішення Північного апеляційного господарського суду в касаційній інстанції.

Варто нагадати

Через потужне політичне лобіювання інтересів шведської Scania в Україні експерти не впевнені у відсутності тиску на Північний апеляційний господарський суд.  Так, посол Швеції Тобіас Тіберг неодноразово наголошував, що подальші шведські інвестиції в Україну можуть опинитись під питанням у випадку програшу Scania у суді. 

Тож політолог Віталій Бала не виключив, що шведський посол цілком мав можливість кулуарно просити сприяння у вищих владних кабінетах для розв’язання судового конфлікту на користь шведської компанії Scania. 

Scania Україна також заручились підтримкою народних депутатів зі “Слуги народу”, зокрема, голови Тимчасової спеціальної комісії (ТСК) з питань захисту прав інвесторів Галини Янченко, яка у своєму блозі чітко озвучує позицію лише шведської компанії та свої сумніви у неупередженості суду першої інстанції. 

Навіть під час судового процесу Scania влаштувала безкоштовний тест-драйв, екскурсію і “обід в колі друзів однодумців” народним депутатам від “Слуги народу” голові Тимчасової спеціальної комісії (ТСК) з питань захисту прав інвесторів Галині Янченко та Денису Маслову. Після чого “слуга народу” Галина Янченко вкотре публічно в судовому спорі двох інвесторів — українського та іноземного — підтримала шведську Scania. 

Scania Vs. "Журавлина"

Конфлікт почався з бажання дистриб’ютора шведських вантажівок Scania Україна у 2009 році змінити умови договорів для сервісного та дилерського центру “Журавлина” на менш вигідні. При цьому нові умови були ініційовані вже після зроблених “Журавлиною” інвестицій у шведського дистриб’ютора. З того часу між двома суб’єктами господарської діяльності почалися тривалі та складні судові процеси.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram