Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
41580

Ярославський відкрив в "Екополіс ХТЗ" українське виробництво ПЛР-тестів, Україна готова до діагностики індійського штаму

КИЇВ. 24 червня. УНН. Сьогодні в Харкові в багатофункціональному бізнес-парку "Екополіс ХТЗ", який в форматі приватно-міського партнерства розвиває група DCH Олександра Ярославського, урочисто відкрили високотехнологічне виробництво вітчизняних ПЛР-тестів для діагностики інфекційних, онкологічних і спадкових захворювань. Тут виробляють, зокрема, ПЛР-тести на COVID-19. Причому найближчим часом буде освоєно випуск систем, за допомогою яких можна виявити індійський штам коронавірусу "Дельта", який вчора з'явився в Україні, передає УНН.

Цей виробничо-дослідний комплекс став першим резидентом медичного кластера "Екополіса ХТЗ". Олександр Ярославський станом на сьогодні інвестував в організацію суперсучасного біотехнологічного виробництва і його дослідницької бази 2 млн дол. Тут вже працює 24 співробітника, переважно молодь, планова кількість робочих місць - близько 100 осіб. Лабораторії оснащені обладнанням провідних світових виробників і сертифіковані за міжнародним стандартом ISO 13485.

Традиційну червону стрічку на урочистій церемонії відкриття перерізали Олександр Ярославський, Ігор Терехов - діючий міський голова Харкова, Ігор Кузін - заступник міністра охорони здоров'я і головного санітарного лікаря України.

"Дуже приємно, коли приватний бізнес за підтримки влади так швидко запускає подібні потужності. Коронавірус у світі акцентував увагу на тому, що країни повинні мати свою фармацевтичну незалежність. Важливо, що ми маємо у себе в країні таке виробництво повного циклу, що дозволяє не тільки виготовляти тест-системи, а й швидко переорієнтуватися. Упевнений, що Харків швидше за всіх українських міст зможе виявляти нові штами вірусу і допомагати в загальній епідеміологічній ситуації", - сказав Ігор Кузін.

Олександр Ярославський заявив про намір започаткувати медичний кластер "Екополіса ХТЗ" саме з подібного науково-виробничого комплексу рік тому. "Екополіс ХТЗ" - це 1 млрд дол. інвестицій за наступне десятиліття. У лабораторію, яку ми сьогодні відкрили, вже інвестовано 2 млн дол., виробництво харківського трамвая - ще буде близько 10 млн дол. Тобто за підсумками цього року нам залишиться вкласти всього 988 млн дол., а може, і менше. У нас планів купа, підписана маса спільних програм з найбільшими брендами, тому я думаю, ми цей швидко "освоїмо". Природно, місто нам дуже сильно допомагає, ми майже постійно на зв'язку, питання вирішуються блискавично і оперативно", - розповів бізнесмен журналістам.

Ігор Терехов у своєму виступі зазначив високе значення "Екополіса ХТЗ" і сьогоднішнього відкриття біотехнологічного виробництва для Харкова. "Подія знакова. Ми з вами відкриваємо медичний хаб, який дуже потрібен не тільки місту, а й в цілій Україні. Я розмовляв з фахівцями і розумію, що ця продукція буде затребувана в усьому світі. Ще дуже здорово, що саме тут наші молоді люди, наші студенти можуть проходити практику, можуть застосовувати нові технології. Величезні слова подяки Олександру Владленовичу, який не пошкодував грошей, і сьогодні це приклад розвитку успішного бізнесу в успішному місті Харкові. Я впевнений і знаю, що Екополіс ХТЗ буде Кремнієвою Долиною в Україні. Зараз у нас перший крок, і далі підемо семимильними кроками", - сказав керівник Харкова.

Як відомо, "Екополіс ХТЗ" Олександра Ярославського передбачає створення в Харкові близько 15 тис. робочих місць, розрахований на період до 2032 року і передбачає інвестиційні вкладення в розмірі 1 млрд дол. Крім медичного спрямування в ньому будуть розвиватися промисловий, логістичний, R&D, освітній та інші кластери. Ядром промислового кластера є легендарний Харківський тракторний завод, поруч з яким DCH організовує складальне виробництво трамваїв і автобусів із зарубіжними партнерами. "Екополіс ХТЗ" входить до числа стратегічних проектів розвитку Харкова і є базою національного проекту Українська Кремнієва Долина, ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram