Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
74595

Верховний Суд скасував указ Зеленського про звільнення Тупицького

Верховний Суд скасував указ Зеленського про звільнення Тупицького

Олександр Тупицький

КИЇВ. 14 липня. УНН. Верховний Суд визнав протиправним та скасував указ Президента України Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду. Про це журналісту УНН повідомив адвокат Олександр Лещенко.

Цитата

“Сьогодні Касаційно-адміністративнивним судом прийнято рішення, яким позов Олександра Тупицького задоволено. Визнано протиправним та скасовано указ Президента № 124 про деякі питання національної безпеки і оборони України, яким було скасовано попередній указ про призначення суддею КСУ Тупицького”, — розповів Лещенко.

Доповнення

Президент України Володимир Зеленський 27 березня підписав указ, яким скасував укази ще часів Януковича про призначення суддями Конституційного Суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Раніше Президент відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.

Зеленський вирішив звільнити указом Олександра Тупицького з посади голови Конституційного Суду України, адже на його думку, роботу судді супроводжували різні політичні та бізнесові групи.

Перед цим в ОГП вказували, що Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру Тупицькому у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч. 2 ст. 384 КК України) — й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

А ще наприкінці жовтня ДБР розпочало кримінальне провадження щодо голови КСУ Тупицького.

Це сталося на тлі того, як 27 жовтня Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram